środa, 27 września 2023 | Damiana, Amadeusza
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Gmina sfinansuje dodatkowe patrole policyjne

Gmina sfinansuje dodatkowe patrole policyjne

Opublikowano:

50 tysięcy złotych Gmina Trzebinia przekaże w 2016 roku na sfinansowanie dodatkowych policyjnych patroli, które będą kierowane do miejsc szczególnie zagrożonych przestępczością.


– Dodatkowe piesze patrole mają się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Będą one wykonywane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Trzebini w miejscach najbardziej zagrożonych przestępczością w oparciu o aktualne analizy i zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem społecznym zgłaszanym między innymi przez rady osiedlowe i sołeckie – tłumaczył radnym podczas sesji Krzysztof Świątek, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miasta w Trzebini.

Nie wszyscy radni byli za przekazaniem kolejnej darowizny dla lokalnej Policji. Za uchwałą głosowało 16 radnych, jeden radny był przeciw, a dwóch rajców wstrzymało się od głosu.

– Nasza gmina przeznaczyła już na Policję miliony złotych. U ubiegłym roku ustaliliśmy wspólnie, że po zakończeniu budowy z naszym znaczącym wsparciem nowego komisariatu w Trzebini, w którym zatrudnienie mało zostać zwiększone o czternaście etatów, nie będziemy już w tej kadencji wspierać finansowo Policji. Dlatego chciałem zapytać, dlaczego znów mamy przekazać Policji kolejne 50 tysięcy złotych – stwierdził Stefan Adamczyk, przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości Rady Miasta Trzebini.

– Zastanówmy się czy nie odstąpić od tej darowizny, bo uważam, że jest ona nie w porządku wobec mieszkańców i przedsiębiorców, którzy płacą do budżetu gminy podatki. Nie powinniśmy tak lekką ręką wydawać publicznych pieniędzy. Policja nie jest ulicznym żebrakiem i jej funkcjonowanie powinno być finansowane przez państwo – dodał rady Stefan Adamczyk.

Z wyjaśnieniami radnemu Stefanowi Adamczykowi pośpieszył burmistrz Trzebini – Adam Adamczyk.

– Te 50 tysięcy złotych to jest pewien cykliczny i zwyczajowo przyjęty od wielu lat model dofinansowania dla Policji. Jeśli ktoś pyta czemu tego nie przerywam, to odpowiadam, że mam nadzieję, iż dzięki temu uda nam się uporać z chuliganami na Osiedlu Krakowska, na których od dłuższego czasu skarżą się tamtejsi mieszkańcy. Przed laty mieliśmy podobne problemy na Osiedlu Gaj i to właśnie dzięki dodatkowym policyjnym patrolom udało się tam zaprowadzić względy spokój – wyjaśnił Adam Adamczyk, burmistrz Trzebini.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij