Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Grzegorz Żuradzki zdał egzamin

Grzegorz Żuradzki zdał egzamin

Opublikowano:

W niedzielę 7 października 2018 roku na Rynku w Trzebini odbył się wiec wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Do poparcia kandydatów tej partii w zbliżających się wyborach samorządowych zachęcała między innymi była premier – Beata Szydło.

Oprócz sympatyków partii Jarosława Kaczyńskiego i kandydatów na radnych z ramienia tego ugrupowania do różnych szczebli samorządu późnym popołudniem na trzebińskim Rynku pojawili się przedstawiciele najwyższych władz państwowych oraz administracji rządowej. Nasze miasto odwiedziła Beata Szydło – była premier Rzeczypospolitej Polskiej, a obecnie wicepremier rządu Mateusza Morawieckiego, a także Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury i Piotr Ćwik – wojewoda małopolski.

– Spotykamy się na finiszu samorządowej kampanii wyborczej, w której ubiegam o funkcję burmistrza Trzebini, funkcję którą od kilku miesięcy mam już zaszczyt pełnić po nieoczekiwanym dla nas wszystkich nagłym odejściu byłego burmistrza Adama Adamczyka. Staram się z tego zadania wywiązywać jak najlepiej – mówił Grzegorz Żuradzki, pełniący obowiązki burmistrza Trzebini.

– Uczynię wszystko, co tylko możliwe, by nasze miasto rozwijało się jak najszybciej i jak najlepiej. By były w nim perspektywy i dla młodych, i dla starszych. Wierzę, że w tym może mi pomóc dobra współpraca z administracją rządową, o czym już miałem okazję się przekonać – dodał Grzegorz Żuradzki.

– Jesteśmy tutaj z ministrem i wojewodą, by wesprzeć naszych kandydatów w zbliżających się wyborach. Grzegorz Żuradzki ma bardzo konkretne propozycje, które mogą się przysłużyć rozwojowi Trzebini w najbliższych latach i które warto wykorzystać, jak chociażby plany inwestycji drogowych czy te mające się przysłużyć rozwojowi budownictwa mieszkaniowego. Nasz rząd już realizuje programy w tym zakresie i samorządy w całej Polsce mogą z nich skorzystać dla dobra swoich mieszkańców. Potrzebne jest tylko wzajemne zrozumienie, dialog i współpraca – powiedziała Beata Szydło, była premier Rzeczypospolitej Polskiej, obecnie wicepremier rządu Mateusza Morawieckiego.

– Gdy po odejściu burmistrza Adama Adamczyka trzeba było powołać na kilka miesięcy kończącej się kadencji samorządu nową osobę na funkcję burmistrza Trzebini i gdy skierowałem do premiera Mateusza Morawieckiego propozycję, by był to właśnie Grzegorz Żuradzki, to zastanawiałem jakim będzie burmistrzem. Po kilku miesiącach naszej współpracy muszę powiedzieć, że Grzegorz Żuradzki zdał ten egzamin. Miałem okazję kilka razy rozmawiać z nim o jego pomysłach na rozwój Trzebini i jestem przekonany, że warto te pomysły w najbliższych latach realizować wspólnie z samorządowcami i mieszkańcami – mówił z kolei Piotr Ćwik, wojewoda małopolski.

Podczas wiecu na Rynku w Trzebini zaprezentowano również kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

(RS)

Na zdjęciu Beata Szydło i Grzegorz Żuradzki podczas wyborczego wiecu na trzebińskim Rynku. Fot. Robert Siwek © 2018.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij