Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > I Ty możesz pomóc ubogim dzieciom

I Ty możesz pomóc ubogim dzieciom

Opublikowano:

W dniach od 29 do 30 września 2017 roku supermarket Intermarché w Trzebini weźmie udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Podziel się Posiłkiem”.


W ramach współpracy Grupy Muszkieterów z polskimi Bankami Żywności dyżurujący we wspomnianym sklepie wolontariusze będą przyjmowali produkty żywnościowe na posiłki dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

– Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy odwiedzić w wymienionych dniach supermarket Intermarché i przekazać dyżurującym w sklepie wolontariuszom Banku Żywności dowolne produkty spożywcze z długim terminem ważności. Szczególnie mile widziane będą olej, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, ryż, kasza i mleko – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor ds. komunikacji i informacji w Grupie Muszkieterów w Polsce.

Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że ubóstwo jest w Polsce bardzo poważnym problemem. W trudnej sytuacji materialnej znajduje się aż 14 proc. społeczeństwa. Natomiast w skrajnym ubóstwie żyje prawie 6 procent osób, które nie osiągnęły jeszcze pełnoletniości. Konsekwencją braku odpowiednich posiłków u dzieci jest przede wszystkim niedobór składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego organizmu.

Grupa Muszkieterów od lat wspiera Federację Polskich Banków Żywności, organizując zbiórki żywności w sklepach Intermarché. Pomoc w postaci produktów spożywczych przeznaczana jest na przygotowanie pełnowartościowych posiłków dla najuboższych dzieci. Tylko w 2016 roku w sklepach Intermarché udało się zebrać prawie 30 ton żywności.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij