Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Jest deklaracja, że podstawówka w Sierszy powstanie

Jest deklaracja, że podstawówka w Sierszy powstanie

Opublikowano:

Mieszkańcy Sierszy i okolic tłumnie przybyli na czwartkowe (19.01.2017) spotkanie z wiceburmistrzem Trzebini, by poprzeć pomysł utworzenia szkoły podstawowej na bazie przeznaczonego do likwidacji wskutek reformy oświatowej Gimnazjum nr 2 na tym największym trzebińskim osiedlu.

Na spotkaniu zorganizowanym przez dyrekcję i społeczność szkolną Gimnazjum nr 2 w Sierszy wypowiadający się mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za utworzeniem w dotychczasowym gimnazjum szkoły podstawowej dla dzieci z Sierszy.

Rodzice i mieszkańcy przybyli na spotkanie argumentowali, że Siersza jako największe trzebińskie osiedle wciąż się rozwija i wciąż powstają tutaj nowe domy, dlatego nie powinno zabraknąć dzieci, które mogłyby uczęszczać do przyszłej szkoły podstawowej w Sierszy. Część osób narzekała na uciążliwe dla dzieci dojazdy do Szkoły Podstawowej nr 6 na sąsiednim Osiedlu Gaj. Z kolei inne osoby podkreślały, że obecne sierszańskie gimnazjum posiada świetną kadrę pedagogiczną i zadbany budynek, dlatego wielką szkodą dla osiedla byłoby zatracenie tego dorobku.

Po ponad godzinnej dyskusji z ust przedstawiciela Gminy Trzebinia padła pozytywna deklaracja.

– Szkoła podstawowa tutaj musi powstać i to szkoła prowadzona przez jednostkę samorządu terytorialnego – zadeklarował Jarosław Okoczuk, zastępca burmistrza Trzebini odpowiedzialny za sprawy oświatowe.

Taki stan rzeczy to zapewne efekt zdecydowanej postawy mieszkańców Sierszy, ale też, a może przede wszystkim, efekt intensywnych działań podjętych przez członków Stowarzyszenia Razem w Przyszłość, które z początkiem stycznia bieżącego roku wraz częścią członków Rady Osiedla Siersza nagłośniło sprawę i zainicjowało wśród mieszkańców osiedla akcję zbierania podpisów za utworzeniem szkoły podstawowej w Sierszy oraz akcję zbierania deklaracji od rodziców i opiekunów, którzy chcieliby posyłać swoje dzieci do nowej placówki oświatowej w Sierszy.

– Udało nam się już zebrać ponad 750 podpisów mieszkańców opowiadających się za ponownym utworzeniem szkoły podstawowej w miejsce przeznaczonego do wygaszenia gimnazjum. Ponadto zebraliśmy już blisko 200 deklaracji od rodziców, z których wielu posiada kilkoro dzieci, że są oni gotowi posyłać swoje pociechy do nowej placówki w Sierszy – wylicza Beata Odrzywolska-Kokoszka, prezes Stowarzyszenia Razem w Przyszłość.

Robert Siwek

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij