Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Jest nadzieja na kolejne rondo

Jest nadzieja na kolejne rondo

Opublikowano:

Rada Osiedla Piaski wystąpiła do krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyśpieszenie budowy ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej – ulicy Kościuszki w Trzebini z ulicą Harcerską oraz łącznikiem prowadzącym na tereny po byłych Zakładach Metalurgicznych Trzebinia.

– Od wielu lat kierowcy borykają się z ogromnym problemem swobodnego włączenia się do ruchu w rejonie skrzyżowania wspomnianych ulic. Również piesi zmuszeni są na długotrwałe oczekiwanie, by móc bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy – mówi w imieniu Rady Osiedla Piaski jej przewodniczący Wojciech Hajduk.

– Skoncentrowanie wokół skrzyżowania wielu obiektów użyteczności publicznej, w tym między innymi: kina, restauracji, supermarketu, ośrodka zdrowia czy Domu Harcerza od dawna przemawia za rozważeniem budowy ronda w tym miejscu. Dostęp do wspomnianych placówek powinien być bezpieczny, tym bardziej, że z wielu z nich korzystają nie tylko dorośli, ale również dzieci i młodzież – dodaje Wojciech Hajduk.

Oprócz wspomnianych argumentów w piśmie skierowanym do krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podkreślono, że kolejnym ważnym argumentem przemawiającym za przyśpieszeniem inwestycji jest rozpoczęta niedawno budowa pawilonu usługowo-handlowego w rejonie skrzyżowania ulicy Kościuszki w Trzebini z łącznikiem prowadzącym na tereny po byłych Zakładach Metalurgicznych Trzebinia, co dodatkowo – po rozpoczęciu funkcjonowania galerii handlowej – spotęguje ruch samochodowy i pieszy w tym rejonie.

Według Rady Osiedla Piaski zbudowanie ronda na wspomnianym skrzyżowaniu w znaczny sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie, w której zarządzie znajduje się droga krajowa nr 79 (ulica Kościuszki w Trzebini) inwestycji w tym miejscu nie mówi nie.

– W odpowiedzi na pismo dotyczące budowy ronda w ciągu drogi krajowej nr 79 na skrzyżowaniu ulic: Kościuszki i Harcerskiej w Trzebini informuję, że zadanie związane z przebudową przedmiotowego skrzyżowania znajduje się na liście zadań rezerwowych w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na rok 2017. Tutejszy oddział przygotował stosowny program inwestycyjny z planowaną realizacją na lata 2017-2018 w systemie „zaprojektuj i buduj”. Rozpoczęcie procedury przetargowej na realizację zadania będzie możliwe po przyznaniu na nie środków finansowych z budżetu centralnego – poinformowała Agnieszka Wachowska, zastępca dyrektora krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

(RS)

Na zdjęciu fragment skrzyżowania ulicy Kościuszki z ulicą Harcerską i łącznikiem prowadzącym na tereny po byłych Zakładach Metalurgicznych Trzebinia. Fot.: Robert Siwek © 2017.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij