Niedziela, 07 sierpnia 2022 | Doroty, Kajetana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Można jeździć pod mostem kolejowym

Można jeździć pod mostem kolejowym

Opublikowano:

Tuż przed weekendem wprowadzona została zmiana organizacji ruchu na ulicy Dworcowej w Trzebini, która umożliwia kierowcom samochodów, za wyjątkiem pojazdów ciężarowych o masie wynoszącej ponad 3,5 tony, przejazd pod mostem kolejowym w ciągu wspomnianej ulicy.


Ruchem pojazdów przejeżdżających pod mostem kieruje sygnalizacja świetlna. Zarówno w sobotnie jak i w niedzielne popołudnie ruch w tym miejscu odbywał się sprawnie, ale też samochodów korzystających z drogi krajowej nr 79 na odcinku Trzebinia – Chrzanów – Trzebinia było znacznie mniej niż w dni powszednie.

W wyjątkowych sytuacjach ze skrótu będą mogli również skorzystać kierowcy samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej ponad 3,5 tony, ale po wcześniejszym uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia od burmistrza Trzebini.

Przed wprowadzeniem obecnej zmiany organizacji ruchu pod mostem kolejowym w ulicy Dworcowej mogły przejeżdżać jedynie autobusy komunikacji miejskiej, busy, pojazdy służb miejskich oraz mieszkańcy okolicznych posesji.

Wiele osób obawia się, że „puszczenie” ruchu samochodowego z drogi krajowej wąską jezdnią pod mostem kolejowym w ulicy Dworcowej, gdzie nie istnieje możliwość jednoczesnej jazdy samochodów w dwóch przeciwnych kierunkach, może w dni robocze doprowadzić poważnego paraliżu komunikacyjnego w tej części Trzebini. O tym czy tak się stanie przekonamy się już wkrótce.

(RS)

Na zdjęciu most kolejowy nad ulicą Dworcową w Trzebini.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij