środa, 27 września 2023 | Damiana, Amadeusza
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Najechali samochodami na rowerzystów

Najechali samochodami na rowerzystów

Opublikowano:

Do dwóch potrąceń rowerzystów przez kierowców samochodów osobowych doszło w ostatnich dniach na trzebińskich drogach.


Pierwsze z tych zdarzeń drogowych miało miejsce na skrzyżowaniu ulicy Długiej z ulicą Podgórze w Czyżówce, gdzie mieszkanka Gminy Trzebinia, która kierowała samochodem osobowym, przy wyjeżdżaniu z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerem mieszkańcowi Myślachowic, doprowadzając do zderzenia pojazdów. W efekcie zaistniałego zdarzenia cyklista trafił do szpitala,

Do kolejnego potrącenia rowerzysty doszło z kolei na ulicy Ochronkowej w Trzebini. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym mieszkaniec Trzebini wyjeżdżając z ul. Narutowicza nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerem mieszkańcowi Częstochowy, czego skutkiem było zderzenie pojazdów, w wyniku którego rowerzysta doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

– Za spowodowanie wypadku grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności – przestrzega Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij