Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Nawet pół miliona złotych dla firmy

Nawet pół miliona złotych dla firmy

Opublikowano:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił konkurs na dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy. Kwota wsparcia może sięgnąć nawet 500 tysięcy złotych.

Wnioski należy składać od 15 lipca do 16 sierpnia 2019 roku. Jeden z warunków – firma nie może zalegać ze składkami ani podatkami.

– Finansowanie działań, które zapobiegają wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym to ustawowy obowiązek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dofinansowane mogą być te projekty przedsiębiorstw, które poprawią bezpieczeństwo pracy, zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi i zredukują oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy – informuje Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim.

Wysokość dofinansowania zależy od wartości projektu i liczby zatrudnionych. Firmy, które ubezpieczają do 9 osób, mogą uzyskać aż do 90 proc. szacowanej wartości projektu, czyli do 140 tysięcy złotych. Im większy zakład pracy, tym wyższe może być dofinansowanie – najwięksi mogą się starać nawet o 500 tysięcy złotych (do 20 proc. wartości przedsięwzięcia).

– Wnioski mogą składać pracodawcy, którzy nie zalegają ze składkami na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz z podatkami. Nie znajdują się też w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem. Firma może wnioskować o dopłatę nie częściej niż raz na trzy lata – dodaje Anna Szaniawska.

Szczegółowe warunki konkursu i dokumenty są do pobrania na stronie http://zus.pl/prewencja

Pytania lub wątpliwości można zgłaszać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres e-mail: konkurs@zus.pl od 15 lipca do 11 sierpnia 2019 roku.

(źródło: ZUS)

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij