Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Nie ma nas wśród najlepszych

Nie ma nas wśród najlepszych

Opublikowano:

Trzebini nie ma wśród 25 najlepszych małopolskich miast i gmin. Tak wynika z niedawno przeprowadzonego rankingu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie.


Ranking Gmin Małopolski 2015 opierał się na szczegółowej analizie aż 11 wskaźników, które objęły między innymi: dochody własne na jednego mieszkańca, pozyskane zewnętrzne środki finansowe z UE i innych źródeł, wydatki na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego, saldo migracji, liczbę podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w REGON, wyniki egzaminów szóstoklasistów i uczniów gimnazjów, udział środków finansowych przekazywanych organizacjom pozarządowym i podmiotom pożytku publicznego w stosunku do całościowych wydatków gmin, wydatki na administrację (w tym przypadku im wyższe, tym niższa ocena).

Ocenie na podstawie danych z Urzędu Statystycznego w Krakowie poddano wszystkie małopolskie gminy za wyjątkiem gmin na prawach powiatu – tj. Krakowa, Tarnowa i Nowego Sącza.

Laureatem Rankingu Gmin Małopolski 2015 zostały Myślenice. Drugie miejsce zajęły Niepołomice, a na miejscu trzecim uplasowała Wielka Wieś. Trzebinia znalazła się poza 25 wyróżnionymi przez organizatorów małopolskimi gminami. W żadnym z 11 analizowanych wskaźników nasze miasto nie zajęło nawet 3 miejsca.

Spośród gmin położonych najbliżej Trzebini najwyżej oceniono miasto Oświęcim (12 miejsce), Zabierzów (13 miejsce) oraz Zator (19 miejsce).

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij