Wtorek, 28 listopadaa 2023 | Zdzisława, Lesława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Nie ma pieniędzy na dalszą rewitalizację willi NOT

Nie ma pieniędzy na dalszą rewitalizację willi NOT

Opublikowano:

W budżecie Gminy Trzebinia na rok 2016 burmistrz Trzebini – Adam Adamczyk nie zarezerwował żadnych środków finansowych na kontynuację rewitalizacji willi NOT w Sierszy oraz otaczającego ją parku.


Przypomnijmy, że w latach 2013-2015 Gmina Trzebinia wykonała w trzech etapach prace związane z kompleksową konserwacją i rekonstrukcją stolarki okiennej oraz drzwiowej w willi NOT w Sierszy zgodnie z zaleceniami Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie. Poprzednie i obecne trzebińskie władze samorządowe wydatkowały na ten cel łącznie około 210 tysięcy złotych.

Ponadto na zlecenie poprzednich władz samorządowych w roku 2013 opracowany został program rewitalizacji parku wokół willi NOT w Sierszy, a w roku 2014 zrealizowano w jego ramach I etap prac obejmujący między innymi: wycinkę samosiejek, wyrównanie terenu i założenie trawnika przy willi, na co wydatkowano wówczas przeszło 42 tysiące złotych.

W roku 2016 nie ma niestety nadziei na dalszą rewitalizację zabytkowej sierszańskiej willi bądź otaczającego ją parku. Nie jest jednak wykluczone, że gmina będzie szukała na ten cel zewnętrznego dofinansowania.

– W ramach budżetu gminy na rok 2016 nie przewidziano środków finansowych na realizację prac związanych z rewitalizacją willi NOT. W przypadku pojawienia się możliwości uzyskania dofinansowania na realizację takich prac ze źródeł zewnętrznych rozważymy możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie – poinformowała naszą redakcję Anna Kawala, sekretarz Gminy Trzebinia.

W tegorocznym budżecie Gminy Trzebinia nie ma też pieniędzy na kontynuację prac związanych z rewitalizacją parku wokół zabytkowej willi.

W tym miejscu warto przypomnieć, że poprzedni burmistrz Trzebini – Stanisław Szczurek miał w stosunku do sierszańskiej willi NOT bardzo ambitne plany.

– Chciałbym, by do końca 2018 roku zabytkowa willa NOT odzyskała dawny urok i by dalej służyła społeczności naszej gminy jako reprezentacyjny obiekt krzewienia kultury oraz miejsce, które będzie można wynajmować na rodzinne czy firmowe uroczystości – mówił jesienią 2014 roku na łamach gminnego biuletynu „Trzebinia” Stanisław Szczurek, ówczesny burmistrz naszego miasta.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij