Sobota, 09 grudnia 2023 | Leokadii, Wiesławy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Niezadowoleni z odśnieżania

Niezadowoleni z odśnieżania

Opublikowano:

Podczas styczniowej sesji Rady Miasta Trzebini (27.01.2017) padło wiele słów niezadowolenia z zimowego utrzymania gminnych dróg i chodników zarówno w mieście jak i w trzebińskich sołectwach.

– Chciałem odnieść się do jakości odśnieżania dróg i chodników. Z przykrością stwierdzam, że firma odpowiedzialna za ich zimowe utrzymanie nie stanęła na wysokości zadania. Otrzymałem wiele sygnałów od mieszkańców, że drogi nie są odśnieżane na czas i nie są posypywane. Również chodniki należące do gminy są pod tym względem zaniedbywane, jak miało to ostatnio miejsce na Osiedlu Krakowska – stwierdził Wojciech Hajduk, trzebiński radny i jednocześnie przewodniczący Rady Osiedla Piaski.

– Gdy spadł u nas pierwszy śnieg, to leżał aż trzy dni. Wszystkie samochody stały koło mojego domu i nikt nie mógł wyjechać pod górę. Dzwoniłam kilka razy z interwencją, zostałam wysłuchana i na tym koniec. A gdy pług się już pojawi, to śnieg w trakcie odśnieżania jest spychany pod bramki i posesje naszych mieszkańców – grzmiała Halina Henc, sołtys Czyżówki.

– Ulica Nowa w Psarach nie była odśnieżana ani razu mimo wielu interwencji zarówno mieszkańców jak i moich. W imieniu mieszkańców Psar apeluję o odpowiednie zmobilizowanie firmy odpowiedzialnej za zimowe utrzymanie dróg, by ulica Nowa w naszym sołectwie była odśnieżana – apelował do władz miasta Tomasz Piszczek, radny z Psar.

Miejmy nadzieję, że władze miasta odpowiednio zdopingują do pracy firmę odpowiedzialną za zimowe utrzymanie gminnych dróg i chodników.

Przypomnijmy, że ogłoszony jesienią przez Gminę Trzebinia przetarg na zimowe utrzymanie dróg, chodników, parkingów i placów w naszym mieście oraz na terenie trzebińskich sołectw za wyjątkiem Lgoty wygrała spółka AVR z Krakowa. Spółka ta wchodzi ponadto w skład konsorcjum odpowiedzialnego za wywóz odpadów komunalnych w naszej gminie.

Robert Siwek

Na zdjęciu jedna z dróg na terenie Osiedla Gaj po grudniowym ataku zimy (Fot.: Robert Siwek 2016).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij