Sobota, 13 lipca 2024 | Irwina, Margarety
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Premier Beata Szydło pogratulowała naszej Policji

Premier Beata Szydło pogratulowała naszej Policji

Opublikowano:
Tagi: policja, trzebinia,

W czwartek 14 stycznia 2016 roku w samo południe z udziałem przedstawicieli policji, wojewody, duchowieństwa, samorządowców i mieszkańców odbyło się uroczyste otwarcie nowego Komisariatu Policji w Trzebini.

Oficjalne otwarcie obiektu poprzedziła Masza Święta odprawiona w intencji trzebińskiej Policji w Kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini.

– Drodzy policjanci. Dotychczas pracowaliście w starym, wysłużonym i ciasnym komisariacie. Jednak podjęty został trud wybudowania dla was nowego obiektu i ten trud zakończył się sukcesem. Niech to nowe, lepsze miejsce waszej pracy przyniesie pozytywne efekty i przełoży się na poprawę bezpieczeństwa lokalnej społeczności – powiedział ks. Jan Molanda, kapelan chrzanowskiej Policji.

Budowa nowego komisariatu przy ulicy Krakowskiej w Trzebini trwała od lipca 2014. Jej koszt wyniósł ponad 10 mln zł. Działkę pod obiekt przekazała Gmina Trzebinia. Ponadto trzebińskie władze samorządowe dofinansowały inwestycję kwotą 2 mln zł oraz przekazały dodatkowe 50.000 zł na wyposażenie budynku.

Poprzedni komisariat przy ulicy Kościuszki mieścił się w ponad stuletnim budynku, który z uwagi na ograniczenia architektoniczne nie spełniał warunków wymaganych dla siedziby Policji.

Przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia nowego Komisariatu Policji w Trzebini dokonali: Andrzej Szymczyk – Zastępca Komendanta Głównego Policji w Warszawie, Piotr Ćwik – Wicewojewoda Małopolski, Mariusz Dąbek – Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, Jacek Fabisiak – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, Tomasz Zając – Komendant Powiatowy Policji w Chrzanowie, Krystyna Barbara Siemek – Zastępca Burmistrza Trzebini oraz Mirosław Kotulski – Komendant Komisariatu Policji w Trzebini.

– Nowy komisariat to jeden z najładniejszych budynków w mieście. Zarówno mieszkańcy jak i policjanci mogą być z niego dumni. Trzebińscy policjanci będą wreszcie pracować w przyzwoitych warunkach. Również okoliczni mieszkańcy przychodzący w różnych sprawach na komisariat będą przyjmowani w godnych warunkach – podkreślił Mariusz Dąbek, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie.

Z okazji otwarcia nowego Komisariatu Policji w Trzebini okolicznościowy list do pracowników Policji w naszym mieście wystosowała Premier Rzeczypospolitej Polskiej – Beata Szydło.

– Policjantom i Policjantkom pracującym w Komisariacie Policji w Trzebini gratuluję nowej siedziby. Niech będzie ona dla Państwa bezpiecznym miejscem pracy. Miejscem bezpiecznych powrotów z koniecznych interwencji. Niech ten komisariat będzie miejscem otwartym – miejscem gdzie każdy będzie mógł uzyskać potrzebną mu pomoc, wsparcie i opiekę – napisała Beata Szydło, Premier Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość uświetniła orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz poczty sztandarowe wystawione przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie oraz Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij