środa, 07 grudnia 2022 | Marcina, Ambrożego
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Oddaj krew dla potrzebujących!

Oddaj krew dla potrzebujących!

Opublikowano:

Pod hasłem „Bohaterstwo masz we krwi” organizowana jest w naszym mieście kolejna piąta już ogólnodostępna akcja oddawania krwi na rzecz potrzebujących tego bezcennego daru.

Akcja zostanie przeprowadzona w niedzielę 21 lipca 2019 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 na płycie Rynku w Trzebini, gdzie zaparkuje nowoczesny krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, w którym zdecydowane osoby będą mogły oddać krew.

– Wszytkich zainteresowanych, którzy zdecydują się wziąć udział w akcji, proismy o przybycie na Rynek i zarejestrowanie swojego udziału od godziny 10.00 do godziny 13.00, gdyż punktualnie o godzinie 14.00 kwrwiobus będzie musiał wyruszyć w drogę powrotną i akcja nie będzie mogła zostać przedłużona – mówi Bartłomiej Lizończyk z działającej przy Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy Grupy Misericordi, która we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie organizuje w naszym mieście cykliczne ogólnodostępne akcje oddawania krwi.

Przypomnijmy, że krew może oddać zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia, która waży co najmniej 50 kg. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni wcześniej nie można także zażywać niektórych leków, w tym aspiryny i antybiotyków. W dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie lekkiego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Aby oddać krew i jej składniki, niezbędne jest okazanie dowodu osobistego. Nad bezpieczeństwem akcji będzie czuwał lekarz.

Dla osób, które krew chciałby oddać po raz pierwszy i mają związane z tym pytania bądź wątpliwości podajemy poniżej link do kwestionariusza, który może być pomocny przy podjęciu ostatecznej decyzji w tej sprawie.

http://www.darkrwi.info.pl/kwestionariusz/

– Podczas niedzielnej akcji na trzebińskim Rynku będziemy również prowadzić zbiórkę czekolady, które następnie przekażemy podopiecznym domu dziecka – dodaje Bartłomiej Lizończyk.

***

Podczas poprzedniej majowej akcji „Bohaterstwo masz we krwi” najcenniejszym darem z potrzebującymi podzieliło się aż 28 osób. W sumie udało zebrać aż 12,6 litra krwi. Ponadto zebrano 60 tabliczek czekolady, które organizatorzy przekazali podopiecznym z Domu Dziecka im. Jana Pawła II w Chrzanowie-Kościelcu.

Robert Siwek

Na zdjęciu krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie na trzebińskim Rynku podczas ostatniej majowej akcji „Bohaterstwo masz we krwi”.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij