Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Oddaj krew na trzebińskim Rynku

Oddaj krew na trzebińskim Rynku

Opublikowano:

Pod hasłem „Bohaterstwo masz we krwi” organizowana jest w naszym mieście kolejna ogólnodostępna akcja oddawania krwi na rzecz potrzebujących tego bezcennego daru.

Akcja zostanie przeprowadzona w niedzielę 19 maja 2019 roku w godzinach od 9.00 do 13.00 na płycie Rynku w Trzebini, gdzie zaparkuje nowoczesny krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, w którym zainteresowane osoby będą mogły oddać krew.

Przypomnijmy, że krew może oddać zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia, która waży co najmniej 50 kg. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni wcześniej nie można także zażywać niektórych leków, w tym aspiryny i antybiotyków. W dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie lekkiego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Aby oddać krew i jej składniki, niezbędne jest okazanie dowodu osobistego. Nad bezpieczeństwem akcji będzie czuwał lekarz.

Ponadto w tym samym czasie prowadzona będzie również zbiórka czekolady, którą organizatorzy akcji przekażą do domu dziecka.

Organizatorem akcji „Bohaterstwo masz we krwi” jest podejmująca różne przedsięwzięcia charytatywne Grupa Misericordi, która na co dzień działa przy Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy

(RS)

Na zdjęciu Rynek w Trzebini. Fot.: Robert Siwek © 2016.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij