Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Oddali ponad osiem litrów krwi

Oddali ponad osiem litrów krwi

Opublikowano:

Sukcesem zakończyła się kolejna ogólnodostępna akcja oddawania krwi na rzecz potrzebujących, która została zorganizowana przez Parafię Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy oraz działającą przy niej Grupę „Misericordi”.


Podczas niedawnej akcji, zorganizowanej pod hasłem „Bohaterstwo masz we krwi”, zebrano osiem litrów krwi. To o ponad trzy litry więcej niż podczas pierwszego takiego przedsięwzięcia, które miało miejsce w lutym bieżącego roku.

To efekt tego, że więcej było osób, które zdecydowały się i jednocześnie nie miały przeciwwskazań, by oddać krew w mobilnym punkcie jej poboru, który podczas ostatniej październikowej niedzieli został podstawiony pod kościołem parafialnym w Sierszy.

– Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za ten wielki dar serca na rzecz potrzebujących i już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnej takiej akcji, którą planujemy zorganizować wiosną przyszłego roku – mówi współorganizator przedsięwzięcia ks. Piotr Pilch z Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy.

(RS)

Na zdjęciu mobilny punkt poboru krwi pod kościołem parafialnym w Sierszy (Fot.: Archiwum Parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Trzebini-Sierszy).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij