Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Okradł sklep, bo nie miał na spłatę długu

Okradł sklep, bo nie miał na spłatę długu

Opublikowano:
Tagi: kradzież, policja,

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi trzydziestodwuletniemu mężczyźnie, który dokonał kradzieży pieniędzy z kasy w jednym ze sklepów na terenie naszego miasta.


Do wspomnianego przestępstwa doszło pod koniec listopada bieżącego roku, a łupem złodzieja padło 550 złotych.

Po zdarzeniu właściciel sklepu razem z córką odtworzył nagranie z monitoringu, gdzie utrwalony został wizerunek sprawcy.

W grudniu córka właściciela placówki zupełnie przypadkowo na jednej z ulic w Chrzanowie rozpoznała człowieka z nagrania. Szła za mężczyzną, a o swoich spostrzeżeniach powiadomiła ojca, który z kolei poinformował o tym fakcie mundurowych.

Na miejsce natychmiast wysłano patrol Policji, który zatrzymał trzydziestodwuletniego mieszkańca Chrzanowa. W toku czynności okazało się, że chrzanowianin był już karany za kradzieże, a na sumieniu ma nie tylko to ostatnie przestępstwo.

Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty. Oprócz wspomnianego już przestępstwa ten sam sprawca okradł inną właścicielkę małego sklepu na terenie powiatu chrzanowskiego, a jego łupem padło wówczas 530 złotych.

Zatrzymany przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Kradzieże motywował koniecznością zwrotu długu, jaki zaciągnął u znajomego i brakiem środków na jego rozliczenie.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: chrzanow.policja.gov.pl

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij