środa, 27 września 2023 | Damiana, Amadeusza
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Olkusz i Trzebinia bez połączenia autobusowego

Olkusz i Trzebinia bez połączenia autobusowego

Opublikowano:

Z początkiem kwietnia bieżącego roku zawieszone zostało połączenie autobusowe linii nr 457 pomiędzy centrum Olkusza a dworcem PKP w Trzebini.


Przypomnijmy, iż połączenie to zostało uruchomione na początku 2018 roku na zlecenie Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.

Jedyny autobus na wspomnianej trasie odjeżdżał z przystanku Olkusz Supersam ZKGKM w kierunku Trzebini o godzinie 18.15 i jadąc przez Żuradę, Niesułowice, Lgotę oraz Myślachowice dojeżdżał planowo na przystanek autobusowy Trzebinia PKP około godziny 18.55. Po czym autobus odbywał kurs powrotny do Olkusza.

Obecnie z uwagi na znikomą ilość przewożonych pasażerów połączenie to zostało skrócone z Olkusza do trzebińskiego sołectwa Lgota i autobus nie dojeżdża już do centrum Trzebini.

Po wprowadzonych zmianach autobus linii 457 odjeżdża z przystanku Olkusz Supersam ZKGKM w kierunku przystanku Lgota II o godzinie 18.15. Z kolei powrót do Olkusza następuje o godzinie 19.11.

(RS)

Na zdjęciu baszta i fragment murów miejskich w Olkuszu. Fot.: Robert Siwek © 2015

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij