Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Operetki nie będzie, a może będzie…

Operetki nie będzie, a może będzie…

Opublikowano:

Najprawdopodobniej dopiero w czwartek 2 czerwca 2016 roku będzie ostatecznie wiadomo czy katowicki Uniwersytet Ekonomiczny jako właściciel Zespołu Pałacowo-Parkowego w Młoszowej zgodzi się na organizację w tym miejscu tegorocznego plenerowego widowiska muzycznego, poprzedzającego tradycyjne Dni Trzebini.

– Dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się, że operetki w Młoszowej nie będzie, bo właściciel obiektu nie zgodzi się nas tam wpuścić – poinformował radnych na sesji we wtorek 31 maja 2016 roku burmistrz Trzebini Adam Adamczyk.

– Pojechałem do tego rektora i zacząłem mu tłumaczyć, by nie robił mi tego po tylu latach. Widocznie dobrze u niego wypadliśmy, bo rektor na czwartek wyznaczył wizję w Młoszowej. Jeśli wizja wypadnie pozytywnie w oczach tych, którzy mają ocenić czy nie ma tam zagrożenia dla bezpieczeństwa, to operetka się odbędzie – dodał burmistrz Adam Adamczyk.

Tymczasem Trzebińskie Centrum Kultury rozpoczęło już rezerwację miejsc na tegoroczne plenerowe widowisko muzyczne w Zespole Pałacowo-Parkowym w Młoszowej i dokonano już sporo rezerwacji dla widzów spragnionych kontaktu z teatrem muzycznym.

Z kolei na stronie Gliwickiego Teatru Muzycznego od dawna widnieje informacja, iż w dniu 24 czerwca 2016 roku o godzinie 20.00 teatr zaprezentuje gościnnie w Zespole Pałacowo-Parkowym w Młoszowej popularną operetkę Johanna Straussa „Noc w Wencji”. Spektakl przygotowany przez cenionego reżysera teatralnego – Marcina Sławińskiego, z zachwycającą muzyką i z pięknymi kostiumami zaprojektowanymi przez wybitną polską scenografkę i kostiumologa – Barbarę Ptak.

Miejmy nadzieję, że wizja w Zespole Pałacowo-Parkowym w Młoszowej wypadnie pozytywnie i rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zgodzi się na wystawienie w Młoszowej spektaklu. W przeciwnym razie cała sprawa skończy się kompromitacją. No i co najgorsze w takim przypadku, zawiedzione zostaną nadzieje setek melomanów z Trzebini, sąsiednich gmin i wielu innych miejsc w Polsce, którzy od wielu lat przyjeżdżają pod koniec czerwca do Młoszowej, by zobaczyć operę lub operetkę w pałacowej scenerii.

Z drugiej strony piszący te słowa w pełni rozumie obawy rektora katowickiego Uniwersytetu Ekonomicznego, bowiem każdy kto odwiedza od czasu do czasu Zespół Pałacowo-Parkowy w Młoszowej bez trudu zauważy, że stan techniczny tego obiektu jak i otaczającego go parku pogarsza się z roku na rok. Odpadające z murów tynki, kruszące się gzymsy, opadające z drzew spróchniałe konary, to coraz bardziej smutna rzeczywistość młoszowskiej perły. Rzeczywistość, która może rodzić potencjalne zagrożenie dla przebywających tam osób.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij