Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Paradowali po Trzebini na stalowych rumakach

Paradowali po Trzebini na stalowych rumakach

Opublikowano:

Mimo nie najlepszej pogody II Piknik Motocyklowy – Trzebinia 2017 okazał się wydarzeniem wyjątkowo udanym. Dopisali zarówno motocykliści jak i publiczność.

Impreza, której inicjatorem było Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia, została zorganizowana w sobotę 6 maja 2017 roku na placu przy ulicy Ochronkowej w centrum Trzebini.

Na piknik zjechało ponad stu właścicieli współczesnych i zabytkowych motocykli nie tylko z Trzebini i ościennych gmin, ale także z wielu innych miejscowości z Małopolski i Śląska a nawet z odległego Wałbrzycha.

Organizatorzy pikniku zadbali o ciekawy i bogaty program. Jednym z jego elementów był przejazd kolumny motocykli przez miasto ulicami: Krakowską, Młoszowską, Kościuszki i Długą, a następnie drogą krajową do Chrzanowa i z powrotem na plac przy ulicy Ochronkowej.

Druhowie z OSP Psary i OSP Trzebinia przygotowali pokaz ratownictwa techniczno-medycznego. Były również konkursy obejmujące palenie gumy, najgłośniejszy wydech i na najciekawszy motocykl w różnych kategoriach, a ponadto zabawa przy grillu i świetne koncerty w wykonaniu lokalnych zespołów rockowych.

Wielką atrakcją zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych była możliwość obejrzenia z bliska wielu motocykli najróżniejszych marek, i to zarówno tych współczesnych jak i zabytkowych, które dzisiaj już bardzo trudno spotkać na polskich drogach.

– Cieszę się, że nasz kolejny piknik motocyklowy mimo nie najlepszej pogody spotkał się z tak dużym zainteresowaniem zarówno ze strony samych motocyklistów jak i ze strony mieszkańców Trzebini. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że takie imprezy warto organizować z myślą o jednych i drugich – podkreśla Tadeusz Adamczak, przewodniczący Stowarzyszenia Wspólna Trzebinia.

– To była rewelacyjna impreza, bo organizatorzy zadbali o różne atrakcje. Taki piknik to również świetna okazja do integracji stale rosnącej rzeszy miłośników motocykli, a jednocześnie okazja do promocji Trzebini, bo wielu motocyklistów przyjechało z odległych miejscowości – mówi Paweł Rejdych, uczestnik imprezy z Myślachowic, który w trzebińskim pikniku brał udział już po raz drugi.

Robert Siwek

 

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij