Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Pijany jechał skradzionym samochodem

Pijany jechał skradzionym samochodem

Opublikowano:

Policyjny patrol zatrzymał na terenie Trzebini czterdziestodwuletniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwym poruszał się skradzionym samochodem osobowym.


Zdarzenie miało miejsce we wtorek 22 sierpnia 2017 roku. Wtedy to dyżurny Komisariatu Policji w Trzebini otrzymał informację, że kierowca jadący samochodem osobowym w kierunku ulicy Tysiąclecia w Trzebini może być pijany.

Dyżurny niezwłocznie wysłał we wspomniany rejon policyjny patrol, który ustalił, że opisany samochód stoi zaparkowny w pobliżu ulicy Tysiąclecia w Trzebini.

Po pewnym czasie do samochodu wsiadł mężczyzna w średnim wieku i odjechał z miejsca postoju, a po chwili został zatrzymany przez policjantów z wysłanego w to miejsce patrolu.

– Zatrzymanym okazał się czterdziestodwuletni mężczyzna zamieszkujący na terenie Trzebini, który od pewnego czasu był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do Zakładu Karnego – informuje Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

– Badanie kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad trzy promile tej substancji w jego organizmie. Mundurowi ustalili, że samochód, którym poruszał się mężczyzna został skradziony na terenie Pińczowa. Ponadto w samochodzie znajdował się skradziony przez zatrzymanego agregat prądotwórczy – dodaje Katarzyna Dąbkowska.

Mężczyzna wprost z policyjnego aresztu trafił do zakładu karnego. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności, a za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grzywna w wysokości co najmniej 5 tysięcy zł i do dwóch lat pozbawienia wolności.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij