Sobota, 13 lipca 2024 | Irwina, Margarety
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Planu miasta i szachów na Rynku nie będzie

Planu miasta i szachów na Rynku nie będzie

Opublikowano:

Jesienią Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia wystąpiło do władz Gminy Trzebinia z wnioskiem o ustawienie na trzebińskim rynku planu miasta oraz stolików do gry w szachy.

Nie ma jednak szans, by takie elementy małej architektury stanęły na trzebińskim Rynku w przyszłym 2017 roku.

– Informujemy, że na wykonane zadanie pod nazwą „Rewitalizacja Miasta Trzebini – etap I” obowiązuje ciągłość wykonanego projektu do końca czerwca 2017 roku. W związku z powyższym do momentu upływu wspomnianego terminu nie można dokonywać zmian w wykonanym projekcie poprzez doposażenie płyty rynku w Trzebini w dodatkowe elementy małej architektury – czytamy w odpowiedzi wystosowanej do wnioskodawcy przez Agnieszkę Malczyk, naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta w Trzebini.

– Jednocześnie informujemy, że w planie budżetu na 2017 rok nie posiadamy zabezpieczonych środków na wykonanie projektu tego zadania oraz na zakup postulowanych stolików i planu miasta – dodaje naczelnik Agnieszka Malczyk.

– Uważam, że plan miasta na Rynku może być bardzo przydatny dla osób, które odwiedzają Trzebinię po raz pierwszy. Z kolei stoliki do gry w szachy mogłyby zachęcić naszych mieszkańców do częstszego odwiedzania Rynku. Z tego względu nasze propozycje skierujemy do władz gminy ponownie w 2017 roku – mówi Tadeusz Adamczak, przewodniczący Stowarzyszenia Wspólna Trzebinia, które różnymi sposobami stara się ożywić trzebiński Rynek.

Przypomnijmy, że z wnioskiem o zamontowanie planu miasta na trzebińskim Rynku na sesji Rady Miasta Trzebini w styczniu bieżącego roku wystąpił również Paweł Jasic, radny z trzebińskiego Salwatora i zarazem przewodniczący Rady Osiedla Salwator.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij