Sobota, 13 lipca 2024 | Irwina, Margarety
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Po alkoholu spowodował wypadek

Po alkoholu spowodował wypadek

Opublikowano:

Pomimo wielu apeli i akcji mających na celu uświadomienie kierowcom jak niebezpieczne jest dla nich samych i innych uczestników ruchu drogowego kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, wciąż mamy do czynienia z przypadkami skrajnej nieodpowiedzialności.


Takim właśnie brakiem rozsądku wykazał się trzydziestokilkuletni mieszkaniec Gminy Trzebinia, który 17 lutego 2018 roku jadąc samochodem ulicą Władysława Łokietka w Karniowicach, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z innym prawidłowo jadącym samochodem, którym kierował mieszkaniec Trzebini.

W wyniku zdarzenia kierowca prawidłowo poruszającego się pojazdu doznał obrażeń ciała, które wymagały interwencji medycznej.

– Po przebadaniu kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że sprawca zdarzenia był nietrzeźwy, a badanie wykazało ponad dwa promile tej substancji w jego organizmie – informuje Katarzyna Dąbkowska z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

– Ponadto sprawca wypadku miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany, a za popełnione przestępstwo grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności – dodaje Katarzyna Dąbkowska.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij