Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 | Borysa, Filomeny
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Podaruj własną krew potrzebującym!

Podaruj własną krew potrzebującym!

Opublikowano:

Pod hasłem „Bohaterstwo masz we krwi” odbędzie się w naszym mieście siódma ogólnodostępna akcja oddawania krwi na rzecz potrzebujących tego bezcennego daru.

Wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę 19 lipca 2020 roku w godzinach od 9.00 do 13.00 na płycie Rynku w Trzebini, gdzie pojawi się nowoczesny krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, w którym zdecydowane osoby będą mogły oddać krew pod opieką lekarza.

– Krwiodawstwo w chrzanowskim szpitalu zostało zamknięte, więc jest to idealna okazja, by oddać krew w pobliżu bez konieczności poszukiwania punktu poboru w odległych miejscowościach – zachęca Bartłomiej Lizończyk z Grupy Misericordi działającej przy Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy, która we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie organizuje w naszym mieście cykliczne ogólnodostępne akcje oddawania krwi.

– Ponadto pandemia koronawirusa doprowadziła do drastycznej sytuacji w bankach krwi w całym kraju, w których jej po prostu brakuje. Dlatego tak ważne jest, aby w tym szczególnym czasie zmobilizować nie tylko siebie, ale także swoich bliskich i znajomych – dodaje Bartłomiej Lizończyk.

Organizatorzy wydarzenia proszą osoby chcące oddać krew, aby przyjść troszkę wcześniej i nie czekać do ostatnich minut zbiórki z rejestracją, gdyż czas akcji nie może zostać przedłużony, ponieważ mogłoby zabraknąć czasu na bezpieczny transport krwi. Zgłoszenie się do godziny 12.00 powinno zagwarantować chętnym oddanie krwi.

Jeśli ktoś chciałby oddać krew po raz pierwszy, a ma jakieś pytania lub wątpliwości, pomocny powinien być poniższy kwestionariusz:
http://www.darkrwi.info.pl/kwestionariusz/

Warto dodać, że w ramach akcji jej organizatorzy będą prowadzić tradycyjną już zbiórkę czekolad, które następnie zostaną przekazane do domu dziecka.

(RS)

Na zdjęciu krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie na trzebińskim Rynku podczas jednej z wcześniejszych akcji „Bohaterstwo masz we krwi”.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij