Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Podziękowali za tegoroczne plony

Podziękowali za tegoroczne plony

Opublikowano:

Kilkuset mieszkańców naszej gminy oraz zaproszonych gości wzięło udział w Dożynkach Gminnych, które w niedzielę 19 sierpnia 2018 roku odbyły się w trzebińskim Sołectwie Psary.

Uroczystość rozpoczęła się od uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej odprawionej w Kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Psarach przez tamtejszego proboszcza ks. Janusza Rączkę, któremu towarzyszył ks. Stanisław Krzysik, dziekan Dekanatu Trzebińskiego.

Z kościoła w Psarach barwny dożynkowy korowód, prowadzony przez Miejską Orkiestrę Dętą pod kierownictwem dyrygenta Krzysztofa Paluchowskiego, przemaszerował na plac przy Wiejskim Domu Kultury w Psarach. Tam na polowej scenie Zespół Ludowy Psarzanie zaprezentował obrzęd dożynkowy z udziałem starostów dożynkowych, w których role wcielili się miejscowi rolnicy – Stanisława Szczygieł i Jan Niewiedział.

– Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać na tym pięknym obrzędzie dożynkowym, który od stuleci jest kultywowany na polskiej wsi. Z tej okazji w imieniu mieszkańców Gminy Trzebinia chciałem serdecznie podziękować wszystkim rolnikom i wszystkim tym, którzy z rolnikami na co dzień współpracują za wasz trud, za waszą codzienną ciężką pracę – powiedział Grzegorz Żuradzki, pełniący obowiązki burmistrza Trzebini.

W dalszej części uroczystości jej uczestnicy podziwiali występy artystyczne w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Trzebinia, a na koniec wszyscy bawili się podczas biesiady z zespołem Makula Band.

Robert Siwek

Na zdjęciu Grzegorz Żuradzki – pełniący obowiązki burmistrza Trzebini częstuje dożynkowych gości chlebem upieczonym z tegorocznych zbóż.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij