Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Podziel się krwią z potrzebującymi

Podziel się krwią z potrzebującymi

Opublikowano:

„Bohaterstwo masz we krwi” – pod takim hasłem Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy organizuje kolejną w tym roku ogólnodostępną akcję oddawania krwi na rzecz potrzebujących tego cennego daru.


Akcja będzie miała miejsce w niedzielę 29 października 2017 roku w godzinach od 9.00 do 13.00. Wtedy to przed kościołem parafialnym w Sierszy zaparkuje nowoczesny ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, w którym zainteresowane osoby będą mogły oddać krew.

Przypomnijmy, że krew może oddać zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia, która waży co najmniej 50 kg. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni wcześniej nie można także zażywać niektórych leków, w tym aspiryny i antybiotyków. W dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie lekkiego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Aby oddać krew i jej składniki, niezbędne jest okazanie dowodu osobistego. Dodać należy, że nad bezpieczeństwem akcji będzie czuwał lekarz.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że podczas poprzedniej ogólnodostępnej akcji oddawania krwi zorganizowanej przy Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy, która miała miejsce pod koniec lutego bieżącego roku, udało się zebrać blisko pięć litrów tego bezcennego daru.

(RS)

Na zdjęciu Kościół pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy (Fot.: Robert Siwek).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij