Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Podziel się własną krwią z potrzebującymi!

Podziel się własną krwią z potrzebującymi!

Opublikowano:

Pod hasłem „Bohaterstwo masz we krwi” odbędzie się w naszym mieście szósta ogólnodostępna akcja oddawania krwi na rzecz potrzebujących tego bezcennego daru.

Akcja zostanie przeprowadzona w niedzielę 22 września 2019 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 na płycie Rynku w Trzebini (zgłoszenia chętnych do oddania krwi do godz. 13.00), gdzie zaparkuje nowoczesny krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, w którym zdecydowane osoby będą mogły oddać krew pod opieką lekarza.

Dla osób, które krew chciałby oddać po raz pierwszy i mają związane z tym pytania bądź wątpliwości podajemy poniżej link do kwestionariusza, który może być pomocny przy podjęciu ostatecznej decyzji w tej sprawie.

http://www.darkrwi.info.pl/kwestionariusz/

Warto dodać, ze podczas niedzielnej akcji na trzebińskim Rynku organizatorzy będą prowadzić również zbiórkę tabliczek czekolady, które zostaną następnie przekazane podopiecznym domu dziecka.

– Podczas poprzedniej, lipcowej zbiórki krew oddały 32 osoby, dzięki czemu udało się zebrać ponad 14 litrów tego bezcennego daru – podkreśla Bartłomiej Lizończyk z działającej przy Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy Grupy Misericordi, która we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie organizuje w naszym mieście cykliczne ogólnodostępne akcje oddawania krwi.

– Liczymy że uda nam się pobić ten wynik i przekroczymy barierę 15 litrów zebranej krwi. Tym bardziej, że po zamknięciu punktu poboru krwi w chrzanowskim szpitalu nadarza się idealna okazja dla okolicznych krwiodawców, by oddać krew na miejscu bez konieczności szukania punktów jej poboru w odległych miejscowościach – dodaje Bartłomiej Lizończyk.

(RS)

Na zdjęciu krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie na trzebińskim Rynku podczas majowej akcji „Bohaterstwo masz we krwi”.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij