Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Podzielili się z potrzebującymi bezcennym darem

Podzielili się z potrzebującymi bezcennym darem

Opublikowano:

Aż 28 osób oddało bezinteresownie krew podczas niedzielnej ogólnodostępnej akcji na trzebińskim Rynku, która została zorganizowana pod hasłem „Bohaterstwo masz we krwi”.

W niedzielę 19 maja 2019 roku na cztery godziny na płycie Rynku w Trzebini zaparkował nowoczesny krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, w którym zainteresowane osoby pod opieką lekarza mogły oddać krew.

– W sumie krew oddało aż 28 osób, a udało się jej zebrać 12,6 litra. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się podzielić z potrzebującymi tym bezcennym darem – mówi Bartłomiej Lizończyk z Grupy Misericordi, która we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie organizuje w naszym mieście cykliczne ogólnodostępne akcje oddawania krwi.

– Kolejne takie zbiórki planujemy zorganizować na trzebińskim Rynku 21 lipca i 22 września 2019 roku – sygnalizuje Bartłomiej Lizończyk.

Podczas niedzielnej akcji jej organizatorzy zbierali również czekoladę dla podopiecznych Domu Dziecka im. Jana Pawła II w Chrzanowie-Kościelcu. Zebrano ponad 60 tabliczek.

Przypomnijmy, że organizatorem akcji „Bohaterstwo masz we krwi” jest podejmująca różne przedsięwzięcia charytatywne Grupa Misericordi, która od kilku lat działa przy Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy

Robert Siwek

Na zdjęciu krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie na trzebińskim Rynku.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij