Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Policja podsumowała akcję Znicz 2016

Policja podsumowała akcję Znicz 2016

Opublikowano:

Podczas sześciu dni akcji „Znicz 2016” na terenie powiatu chrzanowskiego doszło do 19 kolizji i 2 wypadków drogowych, w których ranne zostały 4 osoby. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

Od piątku do środy chrzanowscy policjanci prowadzili na terenie powiatu chrzanowskiego działania pod nazwą „Znicz 2016”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miast i drogach powiatu chrzanowskiego. W czasie kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

W trakcie tegorocznych działań przebadano na trzeźwość 1489 kierujących. Ujawniono 360 wykroczeń drogowych. Ukaranych mandatami zostało 244 kierowców, głównie za przekroczenie prędkości, niestosowanie się do znaków drogowych, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa i nieprawidłowe wyprzedzanie. Dodatkowo zatrzymano za pokwitowaniem 28 dowodów rejestracyjnych i 5 praw jazdy. 

Ponadto ukarano mandatami 26 pieszych, przede wszystkim za przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Pouczono 30 uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych jak i kierowców, a wobec 59 uczestników ruchu drogowego skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

(KPP Chrzanów, RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij