Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Policjant czujny także po służbie

Policjant czujny także po służbie

Opublikowano:

Dzięki interwencji policjanta będącego już po służbie z ruchu po naszych drogach został ostatnio wyeliminowany kolejny nietrzeźwy kierowca.

Zdarzenie miało miejsce w jednym z warsztatów samochodowych na terenie Gminy Trzebinia, gdzie już po służbie na wymianę opon w swoim prywatnym samochodzie udał się funkcjonariusz pracujący na co dzień z Komisariacie Policji w Alwerni.

W pewnym momencie na plac przed warsztatem wjechał kierowca, którego zachowanie wskazywało na to, że może być nietrzeźwy. Wzbudziło to podejrzenie u oczekującego na wykonanie usługi policjanta. Funkcjonariusz skontaktował się telefonicznie z dyżurnym swojego macierzystego komisariatu, którego poinformował o swoich spostrzeżeniach.

Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze chrzanowskiej „drogówki”, którzy potwierdzili, że policjant po służbie miał nosa. Badanie alkomatem u podejrzanego kierowcy wykazało 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi grzywna w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych, kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 – ostrzega Iwona Szelichiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij