środa, 29 listopadaa 2023 | Błażeja, Saturnina
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Policyjna akcja Znicz 2016

Policyjna akcja Znicz 2016

Opublikowano:

Od piątku 28 października do środy 2 listopada bieżącego roku będzie trwała ogólnopolska akcja „Znicz 2016”. Tradycyjnie będą w niej aktywnie uczestniczyć policjanci z naszego powiatu.

Funkcjonariusze kontrolować będą stan trzeźwości kierowców, a także reagować na wykroczenia w ruchu drogowym, w szczególności na przekraczanie dozwolonej prędkości, niestosowanie pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowy sposób przewożenia dzieci.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach, jakimi winny się kierować osoby prowadzące pojazdy samochodowe. Dostosujmy prędkość do panujących warunków atmosferycznych na drodze i pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego odstępu między samochodami. Pamiętajmy o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania.

Policjanci proszą wszystkich kierujących o ostrożną i rozważną jazdę.

Funkcjonariusze apelują też do pieszych, aby odwiedzając groby bliskich, korzystali z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza. Pamiętajmy, aby przed wejściem na jezdnię zachować szczególną ostrożność. Przechodzimy przez jezdnię tylko w miejscach wyznaczonych.

Przypominamy o również o obowiązku używaniu przez pieszych elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

Pamiętajmy, aby nie pozostawiać wartościowych przedmiotów w samochodach. Mogą one stać się łatwym łupem złodziei.

Najbardziej odczuwalny i uciążliwy ruch będzie w rejonach cmentarzy, drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacjach.

Policjanci prewencji i ruchu drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy wybiorą w najbliższych dniach na cmentarze.

Zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe. W tych dniach w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia. Dotyczy to szczególnie rejonów wokół cmentarzy.

W okresie „Wszystkich Świętych” w Powiecie Chrzanowskim planowana jest zmiana organizacji ruchu przy następujących nekropoliach:

– cmentarz przy ulicy Chrzanowskiej w Balinie, 

– cmentarz w Chrzanowie przy ulicy Balińskiej i Skorupki,

– cmentarz przy ulicy Krakowskiej w Babicach,

– cmentarz przy ulicy Sobieskiego w Płazie.

Tam dodatkowo zostanie wprowadzone oznaczenie znakami drogowymi pionowymi B-36 (zakaz zatrzymywania). Będzie umieszczony też znak T-24 czyli tablica informująca, że pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

Policjanci przypominają, że w dniu poprzedzającym Święto Zmarłych tj. 31 października 2016 roku obowiązywał będzie zakaz poruszania się dla pojazdów powyżej 12 ton (za wyjątkiem autobusów) w godz. od 18:00 do 22:00 oraz w dniu 1 listopada 2016 roku od godz. od 8:00 do godz. 22:00.

(KPP Chrzanów, RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij