Wtorek, 26 październikaa 2021 | Ewarysta, Łucjana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Pomogli trzebińskim rodzinom w potrzebie

Pomogli trzebińskim rodzinom w potrzebie

Opublikowano:

Przed tegorocznym Bożym Narodzeniem do dziewiętnastu trzebińskich rodzin, borykających się na co dzień z trudną sytuacją materialną, chorobą, niepełnosprawnością i samotnością, trafiły Szlachetne Paczki.


Od września w trzebińskim rejonie Szlachetnej Paczki trwały przygotowania do tego, by przed Świętami Bożego Narodzenia wymagającym wsparcia rodzinom przekazać nie tylko paczki z pomocą materialną, ale przede wszystkim pokazać im, że są ważni, i że w każdej sytuacji życiowej należy mieć nadzieję.

Rodziny wymagające pomocy wskazali wolontariuszom pedagodzy szkolni z miejscowych placówek oświatowych oraz pracownicy trzebińskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

– Dzięki zaangażowaniu kilkunastu wolontariuszy oraz uczniów Oddziałów Gimnazjalnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebini mieliśmy okazję być świadkami wyjątkowych chwil przy przekazywaniu paczek potrzebującym rodzinom, które przekonały się, że istnieją ludzie o dobrym i wrażliwym sercu, którzy w bezinteresownym geście potrafią wywołać uśmiech, a nawet łzy szczęścia na twarzy drugiego człowieka – mówi Wojciech Hajduk, lider trzebińskiego rejonu Szlachetnej Paczki.

– Cieszę się, że również w bieżącym roku przed Świętami Bożego Narodzenia staliśmy się pomocnikami niosącymi radość, pomoc i zrozumienie tym, którym w życiu jest trudniej. Ci ludzie żyją obok nas i potrzebują naszego wsparcia oraz zainteresowania – dodaje Wojciech Hajduk.

Szlachetna Paczka zafunkcjonowała w Gminie Trzebinia po raz piąty i połączyła w tym roku ponad 700 osób, w tym wolontariuszy, rodziny i darczyńców przygotowujących paczki. Ogólna wartość wszystkich paczek, które trafiły do rodzin w potrzebie wyniosła około 45 tysięcy złotych.

– Reakcja rodzin na otrzymane wsparcie była naprawdę wspaniała i budująca, co jest najlepszą nagrodą za zaangażowanie i czas poświęcony na pracę w wolontariacie Szlachetnej Paczki – podsumowuje Wojciech Hajduk.

(RS)

Na zdjęciu wolontariusze tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w naszym mieście. Fot.: Stanisław Kaczmarczyk / FB Szlachetna Paczka Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij