Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Pomóżmy Mateuszowi wygrać walkę z rakiem

Pomóżmy Mateuszowi wygrać walkę z rakiem

Opublikowano:

Trzebińska Fundacja Szansa na Rozwój zaprasza ludzi dobrej woli na imprezę charytatywną, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorego na raka Mateusza Jarczyka z Chrzanowa.

Mateusz Jarczyk ma 27 lat i żonę Monikę, z którą spodziewają się pierwszego dziecka.

Kłopoty mężczyzny ze zdrowiem zaczęły się z początkiem 2015 roku od silnych bólów głowy. Po przeprowadzonych w szpitalu badaniach okazało się, że młody chrzanowianin ma sporych rozmiarów guza mózgu. Nowotwór został usunięty w jednej z krakowskich klinik. Potem mężczyzna przeszedł chemio i radioterapię. A ponadto podjął leczenie w Niemczech z użyciem tamtejszych medykamentów. W lutym bieżącego roku badania wykazały, że po nowotworze nie ma już śladu. Mateusz i jego najbliżsi odetchnęli z ulgą.

Radość nie trwała jednak długo. Niemiecka firma produkująca lek, który przyjmował Mateusz została przejęta przez inny koncern i na pewien czas zaprzestano produkcji wspomnianego medykamentu. Zamiennik, który otrzymał mężczyzna nie był już tak skuteczny jak lek wcześniej przyjmowany. Wiosną Mateusz poczuł się źle, a w kolejnych tygodniach okazało się, że nowotwór na nowo zaczyna wyniszczać jego organizm.

Młody chrzanowianin czuje się coraz gorzej, ma kłopoty z chodzeniem i mówieniem. Szansą na dalszą walkę z rakiem dla niego jest innowacyjna, ale kosztowna metoda leczenia za pomocą specjalnego czepka i kroplówek. Koszt czepka to 22 tysiące złotych, a kroplówki to dalsze 500 złotych na tydzień.

By wesprzeć Mateusza i jego rodzinę w walce z rakiem trzebińska Fundacja Szansa na Rozwój organizuje w najbliższą sobotę 12 listopada 2016 roku o godzinie 16.00 w Restauracji Stary Młyn przy ulicy Piłsudskiego w Trzebini imprezę charytatywną, z której dochód zostanie przekazany na leczenie mężczyzny.

– Zaplanowaliśmy między innymi wspólne grillowanie, charytatywną sprzedaż produktów żywnościowych, pokaz grupy ogniowej, pokaz szkolenia owczarków niemieckich i koncert Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Zachęcamy mieszkańców Trzebini i okolic do udziału w tym wydarzeniu i tym samym do wsparcia walczącego z rakiem Mateusza Jarczyka – mówi Filip Lach, szef trzebińskiej Fundacji Szansa na Rozwój.

Wsparcie dla Mateusza Jarczyka każdy z nas może również okazać dokonując dowolnej wpłaty na specjalne konto, którego numer podajemy poniżej:

Subkonto PKO Bank Polski SA: 41 1020 2384 0000 9102 0207 8426 w tytule Mateusz Jarczyk – Leczenie.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij