Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Pora zabezpieczyć wodomierze przed mrozem

Pora zabezpieczyć wodomierze przed mrozem

Opublikowano:
Tagi: mróz, rpwik, woda, zima,

W związku ze zbliżającą się zimą Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie przypomina swoim klientom o konieczności zabezpieczenia wodomierzy przed mrozem.


– Przypominamy właścicielom nieruchomości o obowiązku prawidłowego zabezpieczenia wodomierza głównego i instalacji wodociągowej przed zamarznięciem. Temperatura w pomieszczeniu, w którym zamontowany jest wodomierz nie powinna być niższa niż cztery stopnie – informuje Dominika Dyba z Działu Kontroli i Bezpieczeństwa Informacji Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie.

– Licznik wody można osłonić styropianem, matą izolacyjną lub wełną mineralną. Zabezpieczyć należy także rury wodociągowe. W tym przypadku skuteczne są pianki termoizolacyjne – dodaje Dominika Dyba.

Jeśli już dojdzie do zamarznięcia wody w wodomierzu – zostanie on uszkodzony i rozszczelniony, to należy o zaistniałej sytuacji powiadomić Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie pod numerem 32 623-25-55 lub pod bezpłatnym numerem alarmowym – 994.

– Po przyjęciu zgłoszenia przedsiębiorstwo wymieni wodomierz. Jeśli jednak zostanie on uszkodzony z winy właściciela nieruchomości, to usługa ta będzie płatna – uczula Dominika Dyba.

Przypomnijmy, że podczas poprzedniej zimy na terenie obsługiwanym przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie doszło rozmrożenia około 150 wodomierzy. Skutkowało to uszkodzeniem tych urządzeń oraz wyciekami wody.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij