Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Powitali Nowy Rok w zimnym Balatonie

Powitali Nowy Rok w zimnym Balatonie

Opublikowano:

W samo południe 1 stycznia 2018 roku miłośnicy morsowania przybyli nad trzebiński Balaton, by wspólną kąpielą w lodowatej wodzie uczcić nadejście Nowego Roku.


Noworoczne morsowanie w urokliwym trzebińskim akwenie ma już swoją tradycję, a organizatorem tak specyficznego powitania Nowego Roku są Morsy  Ziemi Chrzanowskiej.

– To bardzo dobry sposób na przywitanie Nowego Roku. Kąpiele w lodowatej wodzie wprawiają w dobry humor i pozwalają zyskać ogromną dawkę pozytywnej energii, a oprócz tego zwiększają odporność organizmu na choroby i świetnie ujędrniają ciało – chwali zimne kąpiele trzebinianka Agnieszka Filipowicz, która swoją przygodę z morsowaniem rozpoczęła pięć lat temu.

W sezonie na zimne kąpiele, który zwykle trwa od przełomu listopada i grudnia do końca marca, a czasem i do kwietniowej Wielkanocy, morsy spotykają się nad trzebińskim Balatonem w każdą niedzielę o godzinie 10.00.

Liczne walory zimnych kąpieli, w tym ich właściwości prozdrowotne, sprawiają, że grupa osób morsujących systematycznie się rozrasta. W tej niecodziennej formie rekreacji uczestniczą nie tylko osoby z Trzebini i pobliskiego Chrzanowa, ale i z Krzeszowic, Jaworzna, a od pewnego czasu także i z Olkusza.

Wiele informacji i porad na temat morsowania, także dla osób, które chciałby dopiero spróbować takiej formy rekreacji, można znaleźć na fanpage’u Morsów Ziemi Chrzanowskiej na portalu społecznościowym Facebook.

(RS)

Na zdjęciu grupa morsów witająca Nowy 2018 Rok w lodowatych wodach trzebińskiego Balatonu.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij