Wtorek, 28 listopadaa 2023 | Zdzisława, Lesława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Pożegnają tragicznie zmarłą Helenę Kmieć

Pożegnają tragicznie zmarłą Helenę Kmieć

Opublikowano:

W sobotę 18 lutego 2017 roku o godz. 19.30 w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Pana Jezusa – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini odbędzie się Msza Święta i modlitewne czuwanie przy trumnie z ciałem śp. Heleny Kmieć, zamordowanej w Boliwii salwatoriańskiej wolontariuszki z Libiąża.

– W ten sposób wspólnota Wolontariatu Misyjnego Salvator pragnie złożyć Bogu dziękczynienie za dar pięknego życia Helenki. Spotkanie to ma charakter otwarty i zaproszenie na nie jest skierowane do wszystkich, którzy chcą pożegnać tą niezwykłą osobę – mówi ks. Sławomir Noga, sekretarz Polskiej Prowincji Salwatorianów.

– Zapraszamy do udziału w modlitwie za śp. Helenę Kmieć w naszej bazylice jak i do udziału dzień później w jej pogrzebie – dodaje ks. Piotr Żydek, proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini i kustosz miejscowego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Pogrzeb Heleny Kmieć odbędzie się dzień później – w niedzielę 19 lutego 2017 roku o godzinie 15.00 w Kościele pw. Św. Barbary w jej rodzinnym Libiążu.

Rodzina zachęca, aby zamiast kwiatów – uczestnicy pogrzebu – złożyli ofiarę. Zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom, którym Helenka miała pomagać w czasie swojej misji w Cochabambie w Boliwii.

Przypomnijmy, że Helena Kmieć zginęła tragicznie 24 stycznia 2017 roku w boliwijskiej Cochabambie podczas napadu na salwatoriańską placówkę misyjną, w której wraz koleżanką opiekowała się dziećmi.

(RS)

Na zdjęciu tragicznie zmarła salwatoriańska wolontariuszka Helena Kmieć (Fot.: Wolontariat Misyjny Salwator/FB).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij