Piątek, 27 stycznia 2023 | Angeliki, Przybysława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Przez Psary czy przez Sierszę i Gaj?

Przez Psary czy przez Sierszę i Gaj?

Opublikowano:

Radny Tomasz Piszczek oraz Stowarzyszenie Nasze Psary zapraszają mieszkańców Psar oraz wszystkie zainteresowane osoby na kolejne spotkanie poświęcone planowanej budowie przez teren Gminy Trzebinia drogi łączącej autostradę A4 z drogą krajową Kraków – Olkusz – Katowice.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 22 czerwca 2017 roku o godzinie 18.00 w Wiejskim Domu Kultury w Psarach.

W trakcie spotkania z udziałem zaproszonych gości omówione zostaną trzy warianty przebiegu planowanej drogi, z których dwa przebiegają w bezpośrednim sąsiedztwie sołectwa Psary, a trzeci w rejonie Sierszy i Gaja.

Dla wielu mieszkańców naszej gminy informacje, jakie zostaną przedstawione na spotkaniu, mogą okazać się wręcz sensacyjne.

Przypomnijmy, że część mieszkańców Psar sprzeciwia się planom budowy drogi w wariancie otaczającym ich wieś z dwóch stron. Obawiają się oni, że będą narażeni na hałas i zanieczyszczenia oraz zostaną odcięci szeroką i ruchliwą szosą od lasów i przyrody.

Dodajmy, że radny Tomasz Piszczek od kilku tygodniu domaga się upublicznienia informacji na temat planowanych wariantów przebiegu drogi przez naszą gminę z uwzględnieniem plusów i minusów każdego z nich. Radny wystąpił ostatnio z oficjalnym wnioskiem o przedstawienie na ten temat informacji na czerwcowej sesji Rady Miasta Trzebini.

– Decyduj o przyszłości Twojej i Twoich dzieci! Masz do tego prawo, skorzystaj z niego! – takim hasłem organizatorzy spotkania w Wiejskim Domu Kultury w Psarach zachęcają okolicznych mieszkańców do aktywnego w nim udziału.

Robert Siwek

Na zdjęciu radny Tomasz Piszczek – współorganizator spotkania w sprawie planowanej budowy przez teren Gminy Trzebinia drogi łączącej autostradę A4 z drogą krajową Kraków – Olkusz – Katowice.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij