Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Pseudograficiarzowi grozi pięć lat więzienia

Pseudograficiarzowi grozi pięć lat więzienia

Opublikowano:

Policjanci z Trzebini zakończyli postępowanie przygotowawcze przeciwko młodemu mieszkańcowi tego miasta, który pomalował sprejem aż dwadzieścia elewacji w centrum Trzebini.

W okresie od stycznia do czerwca 2015 roku na terenie centrum Trzebini doszło do kilkunastu zniszczeń mienia. Nieznany wówczas sprawca pomalował sprejem elewacje budynków. Przykładem takiej dewastacji było zdarzenie z połowy maja 2015 roku, gdy pseudograficiarz dokonał dewastacji ściany budynku, powodując straty w wysokości 10.000 złotych.

– W ramach prowadzonych czynności policjanci z Trzebini wytypowali sprawcę, który według posiadanej przez nich wiedzy malował elewacje budynków w centrum miasta. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Trzebini – informuje Robert Matyasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

W trakcie dalszych czynności prowadzonych w sprawie ustalono, że wspomniany mieszkaniec Trzebini jest również sprawcą innych dewastacji na elewacjach budynków w centrum miasta, do których doszło w okresie pomiędzy styczniem a czerwcem 2015 roku.

Śledczy przedstawili mężczyźnie 13 zarzutów zniszczenia mienia. W czterech przypadkach odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie, natomiast w trzech przypadkach pokrzywdzeni nie złożyli wniosków o ściganie sprawcy.

– Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Grozi mu kara pięciu lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik Robert Matyasik.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij