Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Radny z Psar wnioski pisze

Radny z Psar wnioski pisze

Opublikowano:

Radny Tomasz Piszczek z Psar zwrócił się do burmistrza Trzebini z prośbą o realizację w 2017 roku ośmiu różnych zadań w Sołectwie Psary oraz o zapewnienie ich finansowania lub współfinansowania z przyszłorocznego budżetu gminy.

Radny postuluje, by gmina wsparła realizację zadań na drogach powiatowych obejmujących dokończenie budowy pobocza utwardzonego dla pieszych przy ulicy Ostra Góra (około 300 metrów) oraz wykonanie nakładki asfaltowej na ulicy Nowowiejskiej (około 500 metrów).

W przypadku dróg gminnych Tomasz Piszczek zawnioskował o wykonanie nakładki asfaltowej na ulicy Leśnej od Łąkawca do cmentarza w Psarach (około 200 metrów) oraz o przeprowadzenie regulacji prawnej ulicy Szkolnej, co umożliwiłoby gminie położenie na niej nowej nakładki asfaltowej w miejsce starej, która znajduje się w fatalnym stanie.

Bardzo ważnym zadaniem zgłoszonym przez radnego jest utrzymanie współfinansowania we współpracy z Małopolskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych konserwacji Potoku Karniowskiego w rejonie Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Psarach (około 150 metrów), gdyż dochodzi tam do systematycznego podmywania szkarpy w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Jana Pawła II.

Ponadto Tomasz Piszczek zwrócił się o opracowanie projektu i wykonanie siłowni na wolnym powietrzu w Psarach przy współfinansowaniu z Lokalnej Grupy Działania, wykonanie projektu i montaż dodatkowego punktu świetlnego przy końcu ulicy Łąkowej na wysokości ostatnich zabudowań oraz o wykonanie projektu i zagospodarowanie placu znajdującego się naprzeciw remizy OSP w Psarach na potrzeby miejscowych strażaków.

– Wnioski te wynikają z rozmów z mieszkańcami Psar i próśb jakie mieszkańcy do mnie kierują. Jestem przekonany, że ich realizacja przyczyni się do poprawy warunków życia w Psarach i jednocześnie wpłynie pozytywnie na rozwój naszej miejscowości – mówi radny Tomasz Piszczek.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij