Poniedziałek, 25 września 2023 | Aurelii, Kleofasa
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Salwatorianie organizują zbiórkę dla Mateusza

Salwatorianie organizują zbiórkę dla Mateusza

Opublikowano:

Trzebińscy księża Salwatorianie organizują zbiórkę charytatywną na rzecz walczącego z chorobą nowotworową 27-letniego Mateusza Jarczyka z Chrzanowa.

Mateusz Jarczyk ma 27 lat i żonę Monikę, z którą spodziewają się pierwszego dziecka.

Kłopoty mężczyzny ze zdrowiem zaczęły się z początkiem 2015 roku od silnych bólów głowy. Po przeprowadzonych w szpitalu badaniach okazało się, że młody chrzanowianin ma sporych rozmiarów guza mózgu. Nowotwór został usunięty w jednej z krakowskich klinik. Potem mężczyzna przeszedł chemio i radioterapię. A ponadto podjął leczenie w Niemczech z użyciem tamtejszych medykamentów. W lutym bieżącego roku badania wykazały, że po nowotworze nie ma już śladu. Mateusz i jego najbliżsi odetchnęli z ulgą.

Radość nie trwała jednak długo. Niemiecka firma produkująca lek, który przyjmował Mateusz została przejęta przez inny koncern i na pewien czas zaprzestano produkcji wspomnianego medykamentu. Zamiennik, który otrzymał mężczyzna nie był już tak skuteczny jak lek wcześniej przyjmowany. Wiosną Mateusz poczuł się źle, a w kolejnych tygodniach okazało się, że nowotwór na nowo zaczyna wyniszczać jego organizm.

Młody chrzanowianin czuje się coraz gorzej, ma kłopoty z chodzeniem i mówieniem. Szansą na dalszą walkę z rakiem dla niego jest innowacyjna, ale kosztowna metoda leczenia za pomocą specjalnego czepka i kroplówek. Koszt czepka to 22 tysiące złotych, a kroplówki to dalsze 500 złotych na tydzień.

– Datki na rzecz Mateusza Jarczyka będziemy zbierać po wieczornej Mszy Świętej w sobotę 19 listopada oraz po każdej Mszy Świętej w niedzielę 20 listopada 2016 roku. Bardzo prosimy Wiernych o wsparcie tej inicjatywy – apeluje ks. Piotr Żydek, proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini i kustosz tutejszego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Przypomnijmy, że niedzielne Msze Święte w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini rozpoczynają się o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz wieczorem o 18.00. Z kolei sobotnia wieczorna Msza Święta odbywa się o godzinie 17.00.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij