środa, 29 marca 2023 | Wiktoryna, Helmuta
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Skontrolowali ponad cztery tysiące kierowców

Skontrolowali ponad cztery tysiące kierowców

Opublikowano:

We wtorek 6 czerwca 2017 roku na drogach powiatu chrzanowskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie przebadali na zwartość alkoholu aż 4350 kierowców, w tym dwóch także na zawartość narkotyków w organizmie.

Efektem kontroli było zatrzymanie sześciu nietrzeźwych kierowców oraz trzech, którzy prowadzili pojazd po użyciu alkoholu.

– Wzmożone kontrole prowadzone przez drogówkę mają związek ze statystykami, które, choć lepsze niż w roku 2016, nie są zadowalające w kontekście bezpieczeństwa – tłumaczy Katarzyna Dąbkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

W okresie od stycznia do maja 2017 roku na terenie Powiatu Chrzanowskiego odnotowano 40 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosły dwie osoby, a 55 odniosło obrażenia ciała. Ponadto w tym czasie doszło do 373 kolizji drogowych.

– Trzech sprawców wypadków drogowych było nietrzeźwych. W takim samym stanie było 11 sprawców kolizji drogowych – zaznacza Katarzyna Dąbkowska.

W omawianym okresie policjanci zatrzymali 64 kierowców, którzy kierowali pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości i 36 po użyciu alkoholu.

– Policjanci badają trzeźwość coraz większej ilości kierowców. Na szczęście tych „na podwójnym gazie” jest obecnie mniej niż w poprzednim roku, ale wciąż zbyt wielu – podsumowuje Katarzyna Dąbkowska.

(RS)

źródło: chrzanow.policja.gov.pl

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij