Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Stracił 40 kg i odzyskał radość życia

Stracił 40 kg i odzyskał radość życia

Opublikowano:

Rozmowa z Justyną Piątek – dietetykiem z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Trzebini o niezwykłej historii Pana Józefa, który dzięki skutecznej kuracji odchudzającej odzyskał codzienną radość życia.

Co wpłynęło na decyzję o odchudzaniu u Pana Józefa?

Przede wszystkim zły stan zdrowia. Pan Józef zmagał się z nadciśnieniem, podwyższonym poziomem cukru, dną moczanową. Miał problemy z poruszaniem się. Nawet tak proste czynności jak wiązanie sznurówek było wyzwaniem. Dziś po zakończeniu kuracji odstawia kolejne leki, czuje się świetnie i na nowo zaczął korzystać z uroków życia.

Jak przebiegła kuracja?

Pan Józef nie miał problemu z zatrzymywaniem się wagi. Z tygodnia na tydzień  jego postępy zadziwiały coraz bardziej. Pomimo częstych spotkań z teściową, która uwielbia rozpieszczać kulinarnie naszego klienta, pan Józef potrafił dobrać produkty tak, aby wszystko było zgodne z zaleceniami.

Na co trzeba zwrócić uwagę, jeśli tak jak Pan Józef, gubimy dużo kilogramów?

Przede wszystkim na odpowiednio dobraną i zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich potrzebnych do funkcjonowania organizmu składników odżywczych. Jednak to nie wszystko. Ważne jest także, aby dodać aktywność fizyczną dostosowaną do możliwości pacjenta. Pan Józef pomimo swojego wieku bardzo często spędzał aktywnie czas na basenie.

Czy Pan Józef stosował się do wszystkich zaleceń?

Tak, nie było z tym żadnego problemu. Gdy widział cotygodniowe efekty na wadze miał ogromną motywację na kolejny tydzień. Owszem zdarzały się drobne odstępstwa od diety, głównie podczas spotkań ze znajomymi czy świąt, ale nie przeszkadzało mu to w odchudzaniu.

W powodzeniu kuracji odchudzającej ważne jest wsparcie bliskich osób. Na kogo mógł liczyć nasz bohater?

Od pierwszej aż do ostatniej wizyty zawsze towarzyszyła mu żona. Była dla niego ogromnym wsparciem. To ona pomagała w przygotowaniu codziennych posiłków. Motywowała go również do aktywności fizycznej, uczestnicząc razem z nim w treningach na basenie. Pamiętajmy, że wsparcie bliskich osób jest bardzo ważne w przebiegu kuracji odchudzającej. Pan Józef przeszedł długą drogę do zmiany nawyków żywieniowych i prawidłowej wagi zyskując nowe życie w pełnym zdrowiu.

 

Na zdjęciu górnym Pan Józef po kuracji odchudzającej z Justyną Piątek – dietetykiem z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Trzebini (z lewej) oraz Marleną Kurtok – asystentką z trzebińskiego centrum. Na zdjęciu dolnym Pan Józef przed rozpoczęciem kuracji.

 

Zapraszamy na konsultacje z dietetykiem i kuracje odchudzające:

Centrum Dietetyczne Naturhouse, ul. Piłsudskiego 4, 32-540 Trzebinia

tel. 662 506 988

e-mail: trzebinia.pilsudskiego@naturhouse-polska.com

Godziny otwarcia:  poniedziałek: 7:00-15:00, wtorek: 11:00-19:00, środa: 8:00-17:00, czwartek: 11:00-19:00, piątek: 8:00 – 15:00.

Artykuł promocyjny

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij