Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Święci przemaszerują z Gaja do Sierszy

Święci przemaszerują z Gaja do Sierszy

Opublikowano:

Niecodzienne wydarzenie będzie miało miejsce wieczorem w poniedziałek 31 października 2016 roku . Z Gaja do kościoła parafialnego w Sierszy przemaszeruje „Pochód Świętych”.

Z inicjatywą zorganizowania „Pochodu Świętych”, jako przeciwwagi dla propagowanego w ostatnich latach i zagrażającego naszemu życiu duchowemu Halloween, wystąpiła grupa „Misericordi”, działająca przy Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy.

Zbiórka uczestników wydarzenia nastąpi przed Szkołą Podstawową nr 6 w Gaju. O godzinie 18.00 pochód, którego uczestnicy będą nieść krzyż, kandele, lampiony i świece, wyruszy do kościoła w Sierszy. Przed kościołem wszyscy zebrani minutą ciszy uczczą swoich bliskich zmarłych. Następnie w kościele wspólnie odmówiona zostanie litania do Wszystkich Świętych, a na koniec rozstrzygnięty zostanie konkurs na najlepsze przebranie za świętego lub błogosławionego.

– Włączmy się wszyscy do udziału w organizowanym „Pochodzie Świętych”, zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli, Pokażmy przez tę akcję manifestację naszej wiary – zachęca ks. Piotr Pilch z Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy.

Organizatorzy zachęcają uczestników pochodu do przebrania się za świętego lub błogosławionego oraz proszą o zabranie ze sobą lampionów, świec lub latarek.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij