Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Tama na Zalewie Chechło dla rowerzystów?

Tama na Zalewie Chechło dla rowerzystów?

Opublikowano:

Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia oraz Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów chcą udostępnienia korony wału piętrzącego wody Zalewu Chechło w Trzebini dla miłośników dwóch kółek.


Oba stowarzyszenia wystosowały w ostatnich dniach pismo w tej sprawie do administratora obiektu czyli do Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie.

– Wnioskujemy o zniesienie zakazu jazdy rowerami po koronie wału piętrzącego wody Zalewu Chechło. A jednocześnie, aby uniknąć ewentualnych zastrzeżeń właściwych służb kontrolujących utrzymanie wału, sugerujemy także, by zabezpieczyć obecną „piracką” ścieżkę na przykład przy pomocy płytek chodnikowych lub w inny wygodny dla administratora obiektu sposób – piszą Tadeusz Adamczak, prezes Stowarzyszenia Wspólna Trzebinia oraz Piotr Mankiewicz, prezes Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów.

– Istniejący zakaz, o którym przypominają odpowiednie znaki, jest w nowej rzeczywistości wodno-prawnej zbędny. Zaktualizowane przepisy wręcz zachęcają do szerszego udostępniania wałów społeczeństwu. W całej Małopolsce trwają prace, polegające na przystosowaniu korony wałów do ruchu rowerowego. Przykładem jest budowa Wiślanej Trasy Rowerowej Brzeszcze – Kraków, na realizację której niedawno rozpisano przetarg – piszą dalej w swoim wniosku Tadeusz Adamczak i Piotr Mankiewicz.

Wnioskodawcy uważają ponadto, że wprowadzenie sugerowanych zmian nie wymaga większego zachodu i nakładów, a na pewno wpłynie korzystnie na wizerunek administratora Zalewu Chechło jako instytucji otwartej na potrzeby okolicznych mieszkańców i promującej miejscowe walory turystyczno-wypoczynkowe.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij