Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Tragiczna śmierć młodej wolontariuszki

Tragiczna śmierć młodej wolontariuszki

Opublikowano:

Związana z Wolontariatem Misyjnym Salwator w Trzebini, a pochodząca z pobliskiego Libiąża 25-letnia Helena Kmieć, zginęła tragicznie we wtorek 24 stycznia 2017 roku na misji w Boliwii.

Poniżej przytaczamy w całości informację na temat zdarzenia ze strony Wolontariatu Misyjnego Salwator na portalu społecznościowym Faceboook.

Kochani! Z bólem serca pragniemy wszystkich Was zawiadomić o ogromnej tragedii, która wydarzyła się na naszej placówce wolontariackiej w Boliwii. 24 stycznia, nad ranem polskiego czasu, miał miejsce napad na ochronkę dla dzieci w Cochabambie, gdzie przebywały Helena Kmieć i Anita Szuwald. Podczas zdarzenia napastnik ugodził nożem Helenkę. Pomimo prób ratowania życia, zmarła. 

Wszelkie słowa są w tym momencie niewystarczające. Pozostaje nam zawierzenie tego wszystkiego Panu Bogu. Bardzo prosimy Was o modlitwę za Helenkę, Jej pogrążoną w bólu Rodzinę, Chłopaka i Bliskich, a także za całą naszą Wspólnotę WMS. Niech dobry Bóg będzie dla Helenki nagrodą, a dla nas pocieszeniem. Życie naszej Przyjaciółki było, jest i będzie inspiracją do świadczenia o Bogu i oddawaniu Mu się bez reszty. Helenka pozostanie dla nas niedoścignionym wzorem radosnej, pokornej, bezgranicznej służby Jezusowi i ludziom. Dzięki Niej wiemy, że prawdziwie święci ludzie żyją bardzo blisko nas. 

Równie gorąco prosimy o modlitwę za Anitkę, której cierpienie jest teraz trudne do wyobrażenia. Ufajmy w Boże miłosierdzie i jego uzdrawiającą moc. Całą miłość i życzliwość wobec Anity i Heleny zamieńmy teraz w gorliwą modlitwę.

Poinformujemy oczywiście o terminie pogrzebu, kiedy tylko będzie on znany (może to potrwać nawet kilkanaście dni). Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – na bardziej szczegółowe informacje trzeba będzie poczekać. Jeszcze raz podkreślamy, że podaliśmy wszelkie znane nam fakty i prosimy o ich wierne podawanie. Zależy nam przede wszystkim na dobru naszych Przyjaciółek oraz ich Bliskich. Zostańcie z Bogiem!

Dodatkowo informujemy, że informacje podane na fanpage’u są jedynymi informacjami jakie posiadamy, które będziemy aktualizować na bieżąco.

Wspólnota Wolontariatu Misyjnego Salvator, Duszpasterze, Wolontariusze i Sympatycy WMS

Więcej informacji znajdą Państwo na fanpage’u Wolontariatu Misyjnego Salwator pod poniższym linkiem:

https://www.facebook.com/WolontariatMisyjnySALVATOR/

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij