Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Trzebinia biednieje w stosunku innych miast

Trzebinia biednieje w stosunku innych miast

Opublikowano:

Drugi rok z rzędu Gmina Trzebinia zajmuje coraz niższą pozycję w rankingu zamożności ogólnopolskiego Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

W ogłoszonej niedawno edycji tego rankingu za rok 2015 w kategorii innych miast (nie będących miastami wojewódzkimi i powiatowymi) Trzebinia zajęła 144 miejsce. Natomiast w rankingu za rok 2014 – 138, a za rok 2013 – 128.

Ranking został opracowany na podstawie przeliczenia dochodu gminy na jednego mieszkańca. Przy czym pod uwagę nie brano wpływów z dotacji celowych.

Zgodnie z przyjętymi przez „Wspólnotę” kryteriami dochód na jednego mieszkańca Gminy Trzebinia w 2015 roku wyniósł 2.905 złotych.

Śledząc wyniki wspomnianego rankingu za 2015 rok nie sposób nie odnotować, że w przeciwieństwie do Trzebini awansowały w nim pobliskie gminy: Chrzanów, Libiąż i Babice.

Ranking został opracowany pod kierunkiem Pawła Swianiewicza – profesora ekonomii z Uniwersytetu Warszawskiego.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij