Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Trzebinia ma nowy Komisariat Policji

Trzebinia ma nowy Komisariat Policji

Opublikowano:

W czwartek 14 stycznia 2016 roku o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego Komisariatu Policji w Trzebini. Uroczystość poprzedzi msza święta, która rozpocznie się o godzinie 10.30 w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini.

Budowa nowej siedziby trzebińskiej Policji, na którą z niecierpliwością czekali stróże prawa, przebiegała w szybkim tempie i trwała zaledwie 1,5 roku. Budynek powstał w ścisłym centrum miasta przy ul. Krakowskiej nr 12.

– Do tej pory Komisariat Policji w Trzebini przy ulicy Kościuszki 35 funkcjonował w ponad 100 letnim budynku, który z uwagi na ograniczenia architektoniczne nie spełniał warunków wymaganych dla siedziby jednostki organizacyjnej Policji. Nie był przystosowany dla osób niepełnosprawnych, nie posiadał również parkingu dla interesantów. Znajdował się w odległości kilkuset metrów od centrum miasta, a w jego pobliżu nie było przystanków komunikacji publicznej – informuje Robert Matyasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

– Nowy obiekt Komisariatu Policji w Trzebini przy ulicy Krakowskiej znajduje się w centrum Trzebini, przy głównej arterii komunikacyjnej. W bezpośredniej bliskości przystanku komunikacji publicznej. Jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych, posiada parking zapewniający odpowiednią liczbę miejsc parkingowych zarówno dla pracowników komisariatu jak również dla interesantów. Z kolei wysoki standard obiektu pozwoli na właściwą obsługę okolicznych mieszkańców – wylicza rzecznik Robert Matyasik.

Nowy komisariat przy ulicy Krakowskiej nr 12 w Trzebini składa się z części recepcyjnej, pomieszczeń służby dyżurnej oraz pomieszczeń biurowych przeznaczonych dla służb prewencji, dochodzeniowo–śledczych, kryminalnych oraz dzielnicowych, komendantów i sekretariatu. Obiekt posiada również magazyny, pomieszczenia techniczne, składnicę akt oraz garaże z myjnią pojazdów służbowych.

Budynek znajduje się na działce o powierzchni 3903,98 m2. Powierzchnia użytkowa komisariatu liczy 1693,65 m2. Obiekt posiada dziewięć garaży o łącznej powierzchni 150,30 m2. Wysokość budynku wynosi 15,78 m, szerokość – 21,73 m a długość obiektu – 61,54 m.

– Na uroczyste otwarcie nowego komisariatu serdecznie zapraszamy mieszkańców Trzebini. Po uroczystym otwarciu zapraszamy z kolei do obejrzenia nowego budynku i przyjrzenia się z bliska pracy miejscowych policjantów w nowych warunkach – zachęca rzecznik Robert Matyasik.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij