Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Trzebinia pamięta o bohaterach naszej wolności

Trzebinia pamięta o bohaterach naszej wolności

Opublikowano:

Z okazji przypadającej w bieżącym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę na trzebińskim Rynku pojawiły się w ostatnich dniach okolicznościowe dekoracje.


Temat został wywołany na kwietniowej sesji Rady Miasta Trzebini.

– W obecnym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Chciałem prosić, by dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy miasto przygotowało i wywiesiło okolicznościowy banner, który będzie upamiętniał to wydarzenie. Myślę, że nie będzie to wielki koszt, a uważam, że jesteśmy winni pamięć tym, którzy walczyli o naszą wolność – powiedział radny Tomasz Piszczek z Psar, który jednocześnie zadeklarował ewentualne sfinansowanie tego przedsięwzięcia z własnej kieszeni.

Okazało się jednak, że trzebińskie władze samorządowe już wcześniej o tym pomyślały.

– Przygotowujemy się właśnie do ozdobienia wieży zegarowej na trzebińskim Rynku. Już wkrótce każdy kto przyjdzie na Rynek lub będzie przez niego przejeżdżał zobaczy okolicznościowe dekoracje w pięknej biało-czerwonej tonacji, które będą przypominać o setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – wyjaśnił Grzegorz Żuradzki, pełniący funkcję burmistrza Trzebini.

Tak też się stało, jak powiedział. W ostatnich dniach na wieży zegarowej na trzebińskim Rynku pojawiły się niepodległościowe dekoracje. Możemy zobaczyć na nich między innymi orła w koronie, wizerunek marszałka Józefa Piłsudskiego, postacie żołnierzy oraz hasła: „PAMIĘTAMY O BOHATERACH NASZEJ WOLNOŚCI” i „100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”. Dekoracje mają pozostać na wieży do końca bieżącego roku.

(RS)

Na zdjęciu ozdobiona wieża zegarowa na trzebińskim Rynku. Fot.: Robert Siwek © 2018.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij