Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Trzebinianie pamiętali o Konstytucji 3 Maja

Trzebinianie pamiętali o Konstytucji 3 Maja

Opublikowano:

Mieszkańcy Trzebini i okolic spotkali się na Rynku, aby wspólnie w uroczysty sposób uczcić 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Wszystkich uczestników uroczystości na głównym placu naszego miasta witały dźwięki radosnych marszów w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej pod kierownictwem artystycznym Krzysztofa Paluchowskiego.

Na Rynku zgromadzili się druhowie z trzebińskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, reprezentacje trzebińskich placówek oświatowych i organizacji pozarządowych, przedstawiciele władz miasta, a przede wszystkim sami mieszkańcy Trzebini i okolic.

Przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego odegranego przez orkiestrę na maszt wciągnięto flagę narodową. Z uwagi na nieobecność na uroczystości burmistrza Trzebini – Adama Adamczyka okolicznościowe przemówienie wygłosił jego zastępca – Jarosław Okoczuk. Krótki program artystyczny na płycie Rynku zaprezentowały dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Trzebini.

W trakcie uroczystości na Rynku wręczono również medale i odznaki dla wyróżniających się w służbie druhów z trzebińskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, o czym szerzej napiszemy w odrębnej informacji.

Po zakończeniu uroczystości na Rynku jej uczestnicy przemaszerowali ulicą Marszałka Józefa Piłsudskiego do Kościoła pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini, gdzie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny oraz druhów OSP z naszej gminy.

– Mamy się z czego cieszyć i mamy z czego być dumni. I mamy wiele okazji, by każdy dzień który rozpoczynamy, czynić lepszym. Dla siebie, dla naszych bliskich, dla sąsiadów, a przede wszystkim dla przyszłych pokoleń. Jesteśmy to również winni przeszłym pokoleniom, tym wszystkim którzy przelali krew, byśmy mogli żyć w Polsce wolnej – mówił podczas uroczystej mszy świętej ks. Artur Zdebski.

– Pewnie, że przed nami wiele wyzwań. Pewnie, że nie wszystko zawsze jest takie, jakie być powinno, ale to w nas drzemie siła, aby czynić naszą Ojczyznę i naszą Gminę coraz lepszymi. To jest nasze zadanie – dodał ks. Artur Zdebski.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij