Wtorek, 25 czerwca 2024 | Łucji, Wilhelma
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Urządzili sobie strzelaninę w Sierszy

Urządzili sobie strzelaninę w Sierszy

Opublikowano:

Do niecodziennego i zarazem bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło ostatnio na terenie trzebińskiego Osiedla Siersza.


W środę 4 października 2017 roku po godzinie 17.00 dyżurny Komisariatu Policji w Trzebini otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, że na skrzyżowaniu ulic: Żeromskiego i Wąskiej na terenie Osiedla Siersza dwóch mężczyzn strzela z wiatrówki w kierunku domów i ludzi.

We wskazane miejsce natychmiast skierowany został policyjny patrol. Mundurowi zastali tam dwie kobiety, które potwierdziły, że widziały zaistniałą sytuację, a zdarzenie nagrały na telefon komórkowy. Z kolei kolejny świadek zdarzenia wskazał kierunek, w jakim mogli udać się mężczyźni.

Podczas penetracji terenu przez policjantów kilkaset metrów dalej na ul. Ogrodowej wylegitymowali oni dwóch nietrzeźwych mieszkańców naszego miasta. Przy jednym z nich, który miał prawie 3 promile alkoholu we krwi, ujawniono wiatrówkę. Z kolei przy drugim – również nietrzeźwym (1,7 promila alkoholu we krwi) mundurowi ujawnili śrut.

Mężczyźni trafili do izby wytrzeźwień, a wiatrówka wraz ze śrutem została im odebrana i zabezpieczona na potrzeby postępowania.

– Obaj odpowiedzą za posiadanie w miejscu publicznym niebezpiecznego narzędzia z zamiarem użycia go w celu popełnienia przestępstwa, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny nie niższej niż 3 tysiące złotych – informuje Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij