Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Sierszy nie chcą kolejnych mieszkań socjalnych

W Sierszy nie chcą kolejnych mieszkań socjalnych

Opublikowano:

Rada Osiedla Siersza nie chce kolejnych mieszkań socjalnych w Sierszy. Sprzeciw rady w tej sprawie został przedstawiony na styczniowej (27.01.2017) sesji Rady Miasta Trzebini.

Chodzi o budynek przy ulicy Wąskiej 5 w Sierszy, który władze gminy chciałyby przejąć od prywatnego właściciela, by urządzić w nim sześć mieszkań socjalnych. O pomyśle tym burmistrz Trzebini – Adam Adamczyk informował radnych na sesji w maju 2016 roku.

Propozycja ta spotkała się z protestem ze strony wybranej w ubiegłym roku nowej Rady Osiedla Siersza, która już latem ubiegłego roku sformułowała pisemny sprzeciw w tej sprawie i zwróciła się do radnych z Sierszy – Barbary Dębiec i Ewy Siemek o jego przedstawienie na forum Rady Miasta Trzebini. Sprzeciw został odczytany na styczniowej sesji rady.

Poniżej przytaczamy obszerne fragmenty wspomnianego sprzeciwu Rady Osiedla Siersza w sprawie planów urządzenia mieszkań socjalnych w budynku przy ulicy Wąskiej 5 w Sierszy.

Budynek ten znajduje się na niewielkiej działce. Z dwóch stron sąsiaduje bezpośrednio z ulicami, przy czym od każdej z nich brak jest teoretycznie jakiejkolwiek przestrzeni. Od kolejnych dwóch stron budynek sąsiaduje z inną działką i brak jest podwórza. W takiej zabudowie budynek ten pozbawiony jest automatycznie wolnej przestrzeni (brak miejsca postojowego). Ponadto budynek nie posiada instalacji centralnego ogrzewania. Gdyby nawet takową instalację zainstalować, wiąże się to z problematycznym składowaniem opału, a więc jego dostarczeniem do pomieszczeń piwnicznych.

Budynek wybudowany jest w stylu tzw. „starego budownictwa”, wysokie pomieszczenia, drewniane stropy. Dotarcie na I piętro tego budynku wymaga pokonania dość stromych schodów.

Rada Osiedla Siersza jest zdania, że bardziej trafionym pomysłem byłoby faktycznie przejęcie budynków od Elektrowni Siersza, gdyż są to budynki jednokondygnacyjne wraz z dużo większymi wolnymi przestrzeniami wokół nich, choćby na wykonanie podwórza z infrastrukturą typu ławki itp.

Mieszkańcy Sierszy mają też już doświadczenie z budynkiem socjalnym po byłym hotelu robotniczym. Budynek został wyremontowany od podstaw wraz z instalacją wszelakich mediów i urządzeń (…). Po kilku latach eksploatacji (mocnej eksploatacji przez lokatorów) budynek znajduje się w fatalnej kondycji.

W tej sytuacji Rada Osiedla Siersza, biorąc pod uwagę sprzeciwy mieszkańców Osiedla Siersza o zaadaptowaniu budynku na mieszkania socjalne, nie popiera pomysłu pana burmistrza.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij